Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Wojna na Ukrainie. Separatyści zaatakowali autobus

0
Podziel się:

W wyniku ostrzału zginęło 8 osób. Miejscowe media informują też o rannych, jednak ich liczba nie jest znana.

Separatyści na Ukrainie
Separatyści na Ukrainie (PAP/EPA)

W wyniku ostrzału autobusu i przystanku w Doniecku zginęło 8 osób. Miejscowe media informują też o rannych, jednak ich liczba nie jest znana.

Pocisk artyleryjski spadł koło przystanku. W wyniku ran poniesionych od odłamków zginęło 6 osób tam stojących oraz dwóch pasażerów przejeżdżającego obok autobusu.

Pocisk eksplodował także koło szkoły. Rannych zostało 6 dorosłych. Wszystkie dzieci, prawie 70, znajdowało się wtedy w budynku. Wszystkie zostały ewakuowane do piwnicy. Okna i drzwi szkoły zostały uszkodzone falą uderzeniową.

Według ukraińskich władz, wojsko nie ostrzeliwuje dzielnic mieszkalnych. Robią to tylko separatyści i rosyjskie wojska. Rada Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony poinformowała tymczasem, że w ciągu doby nie zginął żaden wojskowy, 5 zostało rannych.

Czytaj więcej w Money.pl
Putin przegra? Rosjanie nie chcą ginać za... _ Putin zapoczątkował proces, którego nie może już powstrzymać, i uczynił z siebie zakładnika samobójczego stylu rządów _ - mówi Lilia Szewcowa.
Separatyści wycofują ciężki sprzęt. Przełom? Prorosyjscy rebelianci z Aleksandrem Zacharczenką na czele ogłosili, że zgodnie z memorandum z Mińska rozpoczęli odwoływać ciężką artylerię na obszarze, gdzie ma powstać strefa buforowa.
"Za tydzień Unia może zacząć uchylać sankcje" _ Kommiersant _ przypomina, że Herman Van Rompuy zapowiedział, iż w zależności od rozwoju sytuacji na wschodzie Ukrainy, może zmienić, zawiesić albo cofnąć wszystkie ograniczenia.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)