Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wojna na Ukrainie. Szef NATO: wzrost rosyjskich dostaw broni dla separatystów

0
Podziel się:

- Obserwujemy zwiększenie dostaw sprzętu, czołgów, artylerii, pojazdów opancerzonych i systemów obrony powietrznej - powiedział Jens Stoltenberg.

Wojna na Ukrainie. Szef NATO: wzrost rosyjskich dostaw broni dla separatystów
(Polaris/East News)
bFeutgqJ

Sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg oskarżył dziś Rosję o to, że ostatnio zwiększyła dostawy ciężkiego uzbrojenia i innego sprzętu na wschód Ukrainy. Nie wypowiedział się jednak na temat liczby żołnierzy FR, szacowanej przez Kijów na ponad 9 tys.

_ Nie będziemy wchodzić w konkretne liczby _ - oświadczył Stoltenberg, który został poproszony o skomentowanie słów prezydenta Ukrainy Petra Poroszenki. W czasie Światowego Forum Gospodarczego w Davos powiedział on tego dnia, że na Ukrainie znajduje się ponad 9 tys. rosyjskich żołnierzy, wspieranych przez ponad 500 czołgów, stanowisk ciężkiej artylerii i transporterów opancerzonych.

Od pewnego czasu _ obserwujemy zwiększenie dostaw sprzętu _, zwłaszcza _ czołgów, artylerii, pojazdów opancerzonych i zaawansowanych systemów obrony powietrznej _ - powiedział szef NATO.

bFeutgqL

_ Ta rosyjska obecność wojskowa (...) nie przyczynia się do pokojowego i negocjowanego rozwiązania _ kryzysu na Ukrainie - dodał Stoltenberg po rozmowie w Brukseli z Erną Solberg, która objęła po nim urząd premiera Norwegii.

Stoltenberg powtórzył apel do Rosji o pełnie wypełnianie porozumień pokojowych z Mińska z września 2014 roku.

Wcześniej Poroszenko w Davos ocenił, że rozwiązanie kryzysu na Ukrainie _ jest bardzo proste: wstrzymać dostarczanie broni, amunicji, wycofać wojska i zamknąć granicę _ rosyjsko-ukraińską.

Czytaj więcej w Money.pl

bFeutgqR
bFeutgrm
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)