Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
konflikt na ukrainie
20.11.2014 20:05

Wojna na Ukrainie. Szokujące dane

Za naszą wschodnią granicą każdego dnia ginie średnio 13 osób.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Youtube/PRTSCR)

Średnio 13 osób ginie każdego dnia na Ukrainie - wynika z najnowszego raportu Rady Praw Człowieka ONZ. Od czasu zawarcia zawieszenia broni w Mińsku 5 września, w walkach na wschodzie kraju zginęło prawie tysiąc osób.

Eksperci twierdzą, że obie strony systematycznie łamią porozumienie, a w kontrolowanych przez separatystów obwodach ługańskim i donieckim panuje całkowite bezprawie.

Gianni Magazzeni z ONZ podkreślał na konferencji prasowej w Genewie, że na wschodzie Ukrainy jest coraz więcej bojowników i coraz więcej broni. Prawa człowieka nie są tam przestrzegane. _ _

_ - Cywile wciąż są zabijani, bezprawnie przetrzymywani, torturowani i znikają bez śladu. Rośnie liczba wewnętrznych uchodźców. Na wschodzie Ukrainy nie obowiązuje prawo, a cywile niemal nie są chronieni. Nie ma gwarancji bezpieczeństwa, nie przestrzega się też międzynarodowych norm w dziedzinie praw człowieka _ - powiedział Magazzeni.

Swój raport ONZ oparła na zeznaniach świadków oraz więźniów, którym udało się uciec. Narody Zjednoczone po raz kolejny podkreślają, że obie strony konfliktu, zarówno separatyści jak i ukraińska armia, dopuszczają się nieprawidłowości i nie przestrzegają prawa wojennego.

Według danych ONZ, od kwietnia tego roku na Ukrainie zginęło już ponad 4 tysiące osób. Pół miliona osób uciekło z ogarniętych walkami terenów w inne miejsca w kraju, a drugie pół miliona uciekło za granicę - głównie do Rosji.

Czytaj więcej w Money.pl
Wojna na wschodzie. Rosjanie nie wiedzą, że ich armia walczy na Ukrainie Tymczasem Ministerstwo Obrony unika odpowiedzi na pytania w tej sprawie, zadawane przez obrońców praw człowieka.
Władimir Putin będzie walczył z rewolucjami W opinii Władimira Putina ekstremizm jest zagrożeniem dla stabilności państwa i może zachwiać systemem społeczno-gospodarczym.
Moskwa powinna się bać? Ważna deklaracja - _ Stany Zjednoczone gotowe są do pogłębiania presji na Rosję za jej agresję wobec Ukrainy i będą wspierały władze w Kijowie w reformach oraz wzmacnianiu bezpieczeństwa _ - oświadczył wiceprezydent USA Joe Biden.
Tagi: konflikt na ukrainie, wojna na ukrainie, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka światowa
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz