Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Wojna na Ukrainie. W Donbasie walki i kolejne ofiary cywilne

0
Podziel się:

Mimo formalnego rozejmu separatyści wspierani przez Rosjan wciąż atakują pozycje ukraińskiej armii. W ciągu ostatniej doby w wyniku walk rannych zostało kilkunastu ukraińskich żołnierzy.

Wojna na Ukrainie. W Donbasie walki i kolejne ofiary cywilne
(PAP/EPA)

Według danych Służby Bezpieczeństwa Ukrainy, 13 żołnierzy odniosło rany w potyczkach z separatystami w różnych częściach obwodów donieckiego i ługańskiego. Obyło się bez ofiar wśród wojskowych.

Separatyści atakowali ukraińskie pozycje wiele razy. W rejonie miejscowości Nikołajewka, Nowobachmutowka i Toneńkoje siły operacji antyterrorystycznej ostrzeliwane były z wyrzutni rakiet Grad. Pod Awdiejewką separatyści atakowali Ukraińców za pomocą moździerzy. Prorosyjskie siły wciąż podejmują próby szturmu kontrolowanego przez Ukraińców lotniska w Doniecku. Ukraińscy żołnierze odpierają ataki.

W Doniecku również w ciągu ostatniej doby kilkukrotnie ostrzelano z ciężkiej broni budynki mieszkalne. Zginęło 4 cywilów, kilkunastu zostało rannych. Jako odpowiedzialnych za ostrzały cywilów Kijów wskazuje prorosyjskich separatystów.

Czytaj więcej w Money.pl

wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)