Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wojna transportowa. "Rosjanie złapali się we własną pułapkę"

0
Podziel się:

- To nie pierwsza tego typu wojna między Polską a Rosją – przypomina w #dziejesienazywo Paweł Zalewski z Platformy Obywatelskiej komentując w ten sposób dla money.pl ostatnie wydarzenia na linii Polska – Rosja.
W grudniu Rosjanie zmienili swoje prawo uderzając w polskich przewoźników, w efekcie czego kierowcy tirów nie mogą wjeżdżać na teren Rosji i odwrotnie – rosyjscy właściciele firm transportowych mają zakaz wjazdu na teren Polski oraz Ukrainy. W czwartek w Moskwie odbędą się polsko – rosyjskie rozmowy w tej sprawie.

Wojna transportowa. "Rosjanie złapali się we własną pułapkę"

- Rosja chciała wyeliminować polskich przewoźników. To nie pierwsza tego typu wojna między z Polską - przypomina w #dziejesienazywo Paweł Zalewski z Platformy Obywatelskiej komentując w ten sposób dla money.pl ostatnie wydarzenia.

W grudniu Rosjanie zmienili swoje prawo uderzając w polskich przewoźników, w efekcie czego kierowcy tirów nie mogą wjeżdżać na teren Rosji i odwrotnie: rosyjscy właściciele firm transportowych mają zakaz wjazdu na teren Polski oraz Ukrainy. W czwartek w Moskwie odbywają się polsko – rosyjskie rozmowy w tej sprawie.

- Rosja chciała wyeliminować polskich przewoźników, to jest związane z jej interesami i coraz większymi problemami gospodarczymi – mówi Zalewski. - Rosjanie próbują szukać miejsc, w których mogą odrobić straty, to jeden ze sposobów. Polska się na to nie godzi, zablokowała możliwość rosyjskiego transportu i słusznie. Rosjanie złapali się we własną pułapkę. Chociaż to jednocześnie problem dla polskich kierowców operujących na bardzo niskich marżach, bo wypadnięcie z rynku nawet na kilka tygodni to dla nich olbrzymia strata.

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)