Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wojna w Syrii. Trzy dziewczęta z Denver mogły chcieć przyłączyć się do Państwa Islamskiego

0
Podziel się:

19-letnia Shannon Conley z Arvady w stanie Kolorado przyznała się do konspirowania na rzecz bojowników w Syrii. Twierdzi, że chciała alczyć w świętej wojnie poza granicami kraju.

Wojna w Syrii. Trzy dziewczęta z Denver mogły chcieć przyłączyć się do Państwa Islamskiego
(PAP/EPA)
bETGkMoR

Federalne Biuro Śledcze (FBI)
poinformowało dziś, że bada sprawę trzech dziewcząt z Denver, które podróżowały do Syrii i mogły chcieć przyłączyć się do dżihadystów z organizacji zbrojnej Państwo Islamskie (IS).

Rzeczniczka FBI Suzie Payne poinformowała, że agentom federalnym udało się sprowadzić dziewczęta z powrotem do kraju po zatrzymaniu ich w Niemczech. Obecnie są bezpieczne i przebywają z rodzinami.

Rzeczniczka FBI nie podała tożsamości dziewcząt, ani żadnych innych szczegółów. Nie wiadomo też, czy zostaną im postawione jakieś zarzuty. Władze nie poinformowały, w jaki sposób dziewczęta z Denver zainteresowały się Państwem Islamskim i ewentualnym jego wspomaganiem.

bETGkMoT

Informacja FBI nadeszła miesiąc po tym, jak 19-letnia Shannon Conley z Arvady w stanie Kolorado przyznała się do konspirowania na rzecz bojowników w Syrii. Conley twierdzi, że chciała wykorzystać swe przeszkolenie w amerykańskiej armii, żeby walczyć w świętej wojnie poza granicami kraju. Gdyby zaś nie mogła walczyć po stronie islamistów - jak tłumaczyła agentom FBI - wykorzystałaby na wojnie swe doświadczenie pielęgniarskie.

Conley aresztowano w kwietniu br., kiedy miała lecieć do Syrii. Grozi jej do pięciu lat więzienia i 250 tys. dolarów grzywny; wyrok ma zostać ogłoszony w styczniu.

Zagraniczni bojownicy z kilkudziesięciu krajów udają się na Bliski Wschód, aby przyłączyć się do Państwa Islamskiego, które w ciągu ostatnich kilku miesięcy opanowało znaczne obszary w Iraku i Syrii i ogłosiło utworzenie tam kalifatu. Na pozycje IS w Iraku i Syrii trwają ataki lotnicze sił dowodzonej przez USA międzynarodowej koalicji.

Czytaj więcej w Money.pl

bETGkMoZ
bETGkMpu
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)