Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Wojna z Państwem Islamskim. Francja wyśle dodatkowe wsparcie

0
Podziel się:

Za pomocą okrętów i myśliwców chce wzmocnić swe siły zaangażowane w walkę w Iraku.

Myśliwiec typu Rafale
Myśliwiec typu Rafale (Konstantin von Wedelstaedt/wikimedia)

Trzy myśliwce typu Rafale i okręt wojenny wyposażony w działa przeciwlotnicze, mają wzmocnić siły zaangażowane w walkę w Iraku w ramach koalicji - poinformowały sztaby marynarki i sił lotniczych.

We francuskiej bazie lotniczej Al Dafra w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, około 30 kilometrów na południe od Abu Zabi, skąd myśliwce wyruszają na misje w Iraku, będzie więc w sumie dziewięć samolotów Rafale - podało dowództwo francuskich sił powietrznych. Okręt wojenny wypłynie do Zatoki Perskiej. Dyslokacja odbędzie się w najbliższych dniach.

_ - Pozwoli to zwiększyć nasze wsparcie dla irackich sił zbrojnych w zakresie działań wywiadowczych, a ponadto umożliwi nam uczestniczenie wraz z naszymi sojusznikami w operacjach morskich i kontroli przestrzeni powietrznej w tej strefie _ - głosi komunikat francuskiego ministerstwa obrony.

Siły koalicyjne, kierowane przez USA, prowadzą ataki lotnicze, by powstrzymać ofensywę dżihadystów z organizacji Państwo Islamskie; w ostatnich miesiącach islamiści przejęli znaczne obszary obu krajów. W misji w Iraku uczestniczą Stany Zjednoczone, Francja i Wielka Brytania.

W Syrii bombardowania prowadzą USA w koalicji z siłami zbrojnymi pięciu państw arabskich: Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Arabii Saudyjskiej, Kataru, Bahrajnu i Jordanii.

Czytaj więcej w Money.pl
Wielka Brytania bombarduje Państwo Islamskie "Wstępnie oceniamy, że oba ataki były udane."
Turcja w ofensywie. 35 czołgów na granicy Czołgi z działami skierowanymi w stronę Syrii zajęły pozycje w odległości ok. 400 metrów od granicy, po tureckiej stronie.
Iran wyśle armię do Libanu. Powalczą z Syrią W ostatnich tygodniach armia libańska aresztowała setki ludzi, głównie Syryjczyków, podejrzewanych o przynależność do ekstremistycznych ugrupowań.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)