Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wojna z Państwem Islamskim. Naloty koalicji pod wodzą USA

0
Podziel się:

Celem były m.in. obiekty islamistów w pobliżu syryjskiego Kobane.

Wojna z Państwem Islamskim. Naloty koalicji pod wodzą USA
(Tan Khaerr/wikimedia/Public Domain)
bEILrzgB

W sześciu atakach zniszczono budynki należące do bojowników IS, a także ich pozycje bojowe i pojazdy - poinformowało połączone dowództwo sił koalicji (CJTF).

W Iraku według tego samego źródła celem nalotów były budynki, pojazdy i rafineria kontrolowana przez dżihadystów. Sześć nalotów przeprowadzono m.in. w okolicach Mosulu, Faludży i Bajdżi.

W nalotach na IS w Iraku poza lotnictwem USA biorą udział siły powietrzne Australii, Belgii, Kanady, Danii, Francji, Holandii i Wielkiej Brytanii.

bEILrzgD

Natomiast w bombardowania dżihadystów w Syrii zaangażowane jest lotnictwo USA, Bahrajnu, Jordanii, Arabii Saudyjskiej i Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Czytaj więcej w Money.pl
Zastrzelił policjantów. "Egzekucja" za... Komendant nowojorskiej policji mówił, że funkcjonariusze zostali zabici, ponieważ _ nosili mundur _.
Ich liczba w Nowym Jorku jest rekordowa W październiku każdej nocy w miejskich schroniskach nocowało blisko 60 tysięcy osób.
Jednoczą się przeciwko Korei Północnej Korea Południowa, Japonia i Stany Zjednoczone wspólnie przeciwko zagrożeniu ze strony Korei Północnej.
bEILrzhe
wiadmomości
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)