Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wojna z Państwem Islamskim. "Zapłacicie za każdą zbrodnię"

0
Podziel się:

Dżihadyści umieścili w internecie sfilmowane ostrzeżenia pod adresem Amerykanów i Francuzów przebywających w Maroku. Grożą im ścinaniem głów.

Wojna z Państwem Islamskim. "Zapłacicie za każdą zbrodnię"
(PAP/EPA)

Wzywają też swych braci żyjących we Francji do ścinania głów cywilom.

Na jednym z filmów wideo bojownik Państwa Islamskiego wyglądający na 30 lat i mówiący po francusku zwraca się do Francuzów: _ Nie jesteście bezpieczni we Francji i w innych krajach, a Państwo Islamskie wezwie wszystkich braci mieszkających we Francji do zabijania cywilów _.

_ - Zapłacicie za każdą zbrodnię, jaką popełniliście _ - grozi dżihadysta. Wyraża też podziw dla Mohameda Meraha, islamisty który w 2012 roku zabił trzech francuskich żołnierzy, a następnie żydowskiego nauczyciela i trzech uczniów w Tuluzie i Montauban we Francji.

Na tym samym filmie wideo występują dwaj _ bracia _ wypowiadający się w imieniu Abu Mohammeda al-Adnaniego, który zwykle zabiera głos jako oficjalny rzecznik IS. Jeden z nich zapowiada _ ścinanie głów demonom, głów Amerykanom, przebywającym w Maroku _.

Czytaj więcej w Money.pl
Naloty to za mało, by pokonać dżihadystów _ Aby pokonać Islamskie Państwo, do akcji muszą przystąpić iracki naród, irackie siły bezpieczeństwa i iracki rząd _ - powiedział Philip Hammond
Uzbekistan wspiera Państwo Islamskie Terrorystyczne ugrupowanie IRU zintensyfikowało werbunek i trening bojowników w przygranicznych rejonach Pakistanu i Afganistanu.
Tutaj dżihadyści rekrutowali żołnierzy Parlament Kosowa ma wkrótce przyjąć ustawę zabraniającą obywatelom tego państwa, pod karą 15 lat więzienia, udziału w wojnach i powstaniach toczących się za granicą.
Państwo Islamskie atakuje. Co z granicą? Od początku ofensywy IS w pobliżu Kobane z miasta i okolic uciekło ok. 300 tys. osób.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)