Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wojsko Polskie wzmacnia się na wodzie. Ile będzie nas kosztować bezpieczeństwo na morzu?

0
Podziel się:

- Polska się zmienia, budujemy, remontujemy drogi, przedszkola, żłobki, muzea. Całe dzielnice w miastach się zmieniają, a obszary dotychczas zaniedbane nabierają blasku. Ale w tym wszystkim należy pamiętać o obronie, my o niej nie zapominamy - mówiła Kopacz.

Wojsko Polskie wzmacnia się na wodzie. Ile będzie nas kosztować bezpieczeństwo na morzu?
(Marynarka Wojenna)

W ciągu 10 lat chcemy przeznaczyć blisko 16 mld zł na modernizację marynarki wojennej - powiedziała premier Ewa Kopacz podczas piątkowej uroczystości wodowania i chrztu niszczyciela min ORP "Kormoran II" w Gdańsku.

- Polska się zmienia, budujemy, remontujemy drogi, przedszkola, żłobki, muzea. Całe dzielnice w miastach się zmieniają, a obszary dotychczas zaniedbane nabierają blasku. Ale w tym wszystkim należy pamiętać o obronie, my o niej nie zapominamy - mówiła Kopacz podczas uroczystości w Stoczni Remontowa Shipbuilding SA w Gdańsku.

Jak dodała "Kormoran II" będzie niewątpliwie zwiększać bezpieczeństwo żeglugi na trasach morskich i morskich poligonach.

Zapowiedziała również, że w planach rządu są m.in. dalsze wydatki na modernizację marynarki wojennej. Według Kopacz w ciągu 10 lat ma zostać na ten cel przeznaczonych blisko 16 mld zł. - To jest nasz priorytet, będziemy realizować te zamówienia u naszych polskich wykonawców - dodała.

Kontrakt na projekt i budowę trzech jednostek typu ,,Kormoran II" podpisano we wrześniu 2013 r. pomiędzy Inspektoratem Uzbrojenia a Konsorcjum, któremu przewodniczy Remontowa Shipbuilding. W jego skład wchodzą także Ośrodek Badawczo-Rozwojowy Centrum Techniki Morskiej i Stocznia Marynarki Wojennej S.A.

Niszczyciele min typu ,,Kormoran II" są przeznaczone do poszukiwania i zwalczania min morskich na wodach polskiej strefy ekonomicznej oraz w grupach taktycznych na Morzu Bałtyckim i Północnym.

Zobacz także: Polska Grupa Zbrojeniowa prawie skonsolidowana

wiadomości
gospodarka
najważniejsze
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)