Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wolą tanie pociągi niż Pendolino. Co zawiozą minister infrastruktury?

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów.Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.
0
Podziel się:

Wiozą do minister infrastruktury petycję i obraz Stańczyka.

Wolą tanie pociągi niż Pendolino. Co zawiozą minister infrastruktury?
(PKP Intercity/Bartłomiej Banaszak)

Na biurko minister Marii Wasiak trafi dziś apel w sprawie przywrócenia tanich połączeń kolejowych między Krakowem, a Warszawą podpisany przez 10 tys. osób.

Chodzi między innymi o pociąg InterREGIO _ Matejko _, który wypadł z rozkładu jazdy w związku z wprowadzeniem na tory nowoczesnych składów Pendolino.

Podpisy z Krakowa do Warszawy wiezie pomysłodawca napisania petycji i redaktor naczelny krakowskiego wydania Gazety Wyborczej - Michał Olszewski.

- _ Zdecydowaliśmy, że załadujemy podpisy do pudła, znajdziemy ładny prezent dla pani mister, wsiądziemy do jedynego taniego pociągu jadącego rano do Warszawy, czyli TLK przed piątą rano i pojedziemy w gości _ - mówi Michał Olszewski.

Walkę o przywrócenie tanich połączeń poparł prezydent Krakowa, ale też znani krakowscy artyści i politycy. Autorzy petycji wiozą ze sobą do Warszawy nie tylko skrzynkę z 10 tysiącami podpisów, ale też drobny upominek dla minister infrastruktury - reprodukcje obrazu Jana Matejki _ Stańczyk _, któremu wokół nóg jeździ w kółko pociąg Pendolino.

Od połowy grudnia podróżujący między Krakowem, a Warszawą w godzinach porannego i popołudniowego szczytu nie mają alternatywy - muszą jeździć droższymi połączeniami Express InterCIty Premium, czyli pociągami Pendolino.

Bilet w jedną stronę kupiony w dniu wyjazdu na Pendolino kosztuje 150 złotych. Podróż składami TLK, lub InterREGIO jest o ponad połowę tańsza.

Czytaj więcej w Money.pl
Drgania od Pendolino zagrożą budynkom? Koszt 20 pociągów Pendolino zakupionych przez PKP Intercity to około 400 mln euro.
Fitch podwyższył rating PKP Intercity Agencja ratingowa Fitch podwyższyła PKP Intercity długoterminowy rating w walucie zagranicznej z poziomu "BBB-" do "BBB", a w krajowej z poziomu "BBB" do "BBB+".
PKP ogłasza sukces Pendolino. "Kolej wróciła do gry" - _ Do 2015 roku w Grupie PKP wydamy łącznie 33 miliardy złotych na inwestycje _ - zapowiada prezes PKP SA Jakub Karnowski.
Pendolino wystartował również w internecie. Memy Wczoraj na tory wyjechały pierwszy kursowe składy Pendolino. Nie uszło to uwadze internautów, którzy stworzyli memy z najszybszym polskim pociągiem.
W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów.Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)