Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Owsiak podał, ile WOŚP zebrała podczas 25. finału

20
Podziel się:

Podczas 25 finału, Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zbierała pieniądze dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom.

Owsiak podał, ile WOŚP zebrała podczas 25. finału
(TRICOLORS)

15 stycznia, podczas 25 finału, Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zbierała pieniądze dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz na godną opiekę medyczną dla seniorów. We wtorek Jurek Owsiak podał kwotę, jaką udało się zebrać Orkiestrze.

Aktualizacja 19:25

Kwota zebrana na zakończenie 25. Finału to 105 570 801,49 zł.

- Kochamy was bardzo, dziękujemy. Na tym właśnie polega Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, że dzieją się rzeczy niezwykłe - powiedział szef WOŚP Jerzy Owsiak. Zanim ogłosił zebraną w tym roku sumę, Owsiak przypominał wszystkie Finały akcji i dziękował wolontariuszom oraz darczyńcom.

- Polacy i ludzie ze świata po raz kolejny udowodnili, że w styczniowy, zimowy dzień potrafimy być razem, robiąc tak wiele dobrego na rzecz innych, a przy tym doskonale się bawić i pokazać światu, że my, Polacy, potrafimy robić rzeczy niezwykłe, bez focha, ponad podziałami. Dzięki zebranym pieniądzom Fundacja WOŚP po raz kolejny wyposaży szpitale w najnowocześniejszy sprzęt o kosmicznej technologii, wspierając tym samym dzieci i seniorów. Ponad 105 milionów złotych, na zdrowie - mówił Owsiak.

Wydawanie zebranych w 25. Finale środków potrwa do połowy 2018 r., kiedy to Fundacja opublikuje ostateczny raport. Dopiero ten moment będzie stanowił zamknięcie akcji.

Rok wcześniej WOŚP zebrała podczas Finału ponad 72 mln zł.

wiadomości
gospodarka
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(20)
AE
5 lata temu
DAŁEM ILE MOGŁEM JUREK TRZYMAJ SIĘ POWODZENIA I DZIĘKUJĘ
juzPO
5 lata temu
a owsik POdal ile bierze zona i on miesiecznie bo ja bym tez tak chcial 10 razy wiecej srednia krajowa z publicznej zbiorki naiwnych, a do tego te kilkanascie melonow na cele rehabilitacji wlasnocie prywatnej tylko u nas mozna tak lody krecic pustej glowie w POkrzywach produkowanej przez media
pp
5 lata temu
Nie ma jak fundacja można nieźle kieszeń napchać
hah
5 lata temu
To nie Jurek, tylko ludzie dali
max
5 lata temu
No Jurek to co? Nowa S-klasa, bo stara ma już chyba 2 lata.