Wspólny rynek UE. Szydło: Polska będzie sprzeciwiać się protekcjonizmowi

W debacie o wspólnym rynku podkreśliłam korzyści, które odnoszą wszystkie kraje UE, także te, które dziś podważają wspólny rynek i proponują protekcjonizm - zaznaczyła premier.

Obraz
Źródło zdjęć: © REPORTER
Katarzyna Kalus

W debacie o wspólnym rynku Polska zdecydowanie będzie sprzeciwiać się działaniom protekcjonistycznym. Zachęciłam Komisję Europejską, żeby promowała ideę wspólnego rynku - mówiła w piątek po zakończeniu dwudniowego szczytu UE w Brukseli premier Beata Szydło.

Premier podkreśliła, że rozmowy na szczycie UE w piątek dotyczyły m.in. wspólnego rynku i kwestii migracyjnych.

- Polska popiera zrównoważoną politykę handlową, otwartą, ale szanującą nasz porządek regulacyjny i wysokie standardy, w szczególności w produkcji rolno-spożywczej - powiedziała premier.

- W debacie o wspólnym rynku podkreśliłam korzyści, które odnoszą wszystkie kraje UE, także te, które dziś podważają wspólny rynek i proponują protekcjonizm. Podkreśliłam, że Polska zdecydowanie będzie sprzeciwiać się działaniom protekcjonistycznym i zachęciłam KE do tego, aby bardziej promowała ideę wspólnego rynku - dodała szefowa polskiego rządu.

Wybrane dla Ciebie