Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Wybory samorządowe 2014. Ten dzień będzie ważny dla obywateli

0
Podziel się

- To ważna rzecz, bo po czterech latach trzeba przed wyborcami zdać ten test, trzeba powiedzieć, co się udało, a co nie udało - mówiła Kopacz.

Wybory samorządowe 2014. Ten dzień będzie ważny dla obywateli
(President of the European Council / Flickr (CC BY-NC-ND 2.0))
bDzwoKlN

Wybory samorządwe16 listopada są bardzo ważne zarówno dla mieszkańców małych miasteczek, wsi, jak i dużych miast. To także test dla tych, którzy przez ostatnie cztery lata pełnili funkcje radnych, prezydentów, burmistrzów - powiedziała w środę w Radomiu premier Ewa Kopacz.

_ - To ważna rzecz, bo po czterech latach trzeba przed wyborcami zdać ten test, trzeba powiedzieć, co się udało, a co nie udało. Trzeba również odpowiedzieć sobie na pytanie, czy rzeczywiście samorząd był apolityczny _ - powiedziała Ewa Kopacz w środę podczas konwencji Platformy Obywatelskiej w Radomiu.

Jak dodała, założeniem PO było, że ludzie wywodzący się z tej partii nie będą w samorządach uprawiać wielkiej polityki, ale _ będą zajmować się, jak dobrzy gospodarze, sprawami dotyczącymi ich miejscowości, ich małych ojczyzn _. _ I rzeczywiście ludzie Platformy Obywatelskiej zdali ten test _ - oceniła premier.

bDzwoKlP

Zastanawiała się też, dlaczego takie miasta jak Radom, skąd pochodzi, nadal są w czołówce miast z największym bezrobociem. Tymczasem - podkreśliła - wiele innych miast wykorzystało fundusze unijne i odnotowało rozwój gospodarczy.

_ - Dzieje się tak wyłącznie z jednego powodu, że ci którzy tak naprawdę nie chcą Europy w Polsce, że ci którzy tak naprawdę w Europie szukają tylko i wyłącznie przeciwników, że ci, którzy nie potrafią rozmawiać i w sposób koncyliacyjny domagać się swoich racji w Europie, ale uważają, że tam jedyną metodą jest walenie ręką w stół i kłótnie, nigdy nie będą potrafili wydawać europejskich pieniędzy _ - podkreśliła Kopacz.

_ - Oni nie lubią Europy. Dlatego nigdy w Radomiu, dopóki będą ci ludzie, nie będziemy mieć Europy. A ja chcę, by Radom był w Europie, bo to miasto i ludzie tu mieszkający zasługują na wszystko, co najlepsze _ - dodała szefowa rządu.

Według Kopacz obecnego prezydenta Radomia Andrzeja Kosztowniaka (PiS) powinien zastąpić kandydat PO - poseł Radosław Witkowski. _ Prawdziwy Polak, prawdziwy radomianin, prawdziwy Europejczyk _ - mówiła o Witkowskim premier. _ Takich ludzi nam potrzeba, dobrych gospodarzy, którzy myślą po europejsku, którzy nie mają kompleksów i wierzą, że takim miastem -jak Radom - można się chwalić w Europie _ - dodała szefowa Platformy.

bDzwoKlV

Premier zauważyła, że bezrobocie w Radomiu od lat utrzymuje się na wysokim poziomie. _ Osiem lat to szmat czasu. Szmat czasu na to, by te miejsce pracy tworzyć. I nie dla siebie, nie dla swoich przyjaciół, ale dla wszystkich tych, którzy tych miejsc pracy potrzebują _ - powiedziała Kopacz. Dodała, że w niedzielnych wyborach odda głos na Witkowskiego; Ewa Kopacz pochodzi z Radomia i w tym mieście głosuje.

Kandydat Platformy na prezydenta Radosław Witkowski podkreślił, że radomska PO wystartowała w wyborach samorządowych, aby je wygrać. _ Chcę, by radomianie mieli wybór: czy chcą, by Radom pozostał bastionem jednej partii, jej fortecą, nawet wbrew swojemu interesowi i kosztem rozwoju miasta, czy też chcą postawić na kogoś, kto potrafi współpracować z władzami w Warszawie, w tej historycznej dla Radomia chwili, gdy radomianka Ewa Kopacz jest premierem polskiego rządu _ - mówił.

W Radomiu przez dwie ostatnie kadencje rządził PiS z wywodzącym się z tej partii prezydentem Andrzejem Kosztowniakiem. Jest on głównym kontrkandydatem w wyborach prezydenta Radomia Radosława Witkowskiego.

Obok Kosztowniaka i Witkowskiego w wyborach prezydenta Radomia wystartuje sześcioro kandydatów. PSL wystawiło wiceprezydenta miasta Krzysztofa Ferensztajna, Kongres Nowej Prawicy - przedsiębiorcę Roberta Dębickiego. Kandydują też: popierany przez SLD b. dyrektor jednej ze szkół ponadpodstawowych w Radomiu Wojciech Bernat, posłanka niezrzeszona Marzena Wróbel (Komitet Wyborczy Wyborców Marzeny Wróbel Radomianie Razem), przedsiębiorca Krystyna Suszyńska (KW Stowarzyszenia Wolny Radom) oraz Paweł Stępień z KWW _ W trosce o Radom _.

bDzwoKlW

Czytaj więcej w Money.pl

bDzwoKmq
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
KOMENTARZE
(0)