Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Wycinka drzew. Kiedy trzeba będzie to zgłosić?

Zaostrzone przepisy dotyczące wycinki drzew określają, że wycinkę drzew na posesji trzeba będzie zgłosić do gminy. Posłowie zaopiniują w czwartek poprawki, które zgłosili senatorowie. Pozytywną rekomendację wobec wszystkich 6 poprawek wydała wczoraj sejmowa komisja środowiska.

Podziel się
Dodaj komentarz

Zaostrzone przepisy dotyczące wycinki drzew określają, że wycinkę drzew na posesji trzeba będzie zgłosić do gminy.Posłowie zaopiniują w czwartek poprawki, które zgłosili senatorowie. Pozytywną rekomendację wobec wszystkich 6 poprawek wydała w środę sejmowa komisja środowiska.

Regulacja przywraca w części przypadków konieczność zgłaszania chęci wycinki drzew do gmin. Urzędnicy będą musieli obejrzeć posesję i wydać ewentualne orzeczenie o zakazie wycinki w ciągu 3 tygodni. Poprawki przewidują też, że nie trzeba będzie zgłaszać wycinki drzewa, którego obwód nie przekracza konkretnych wymiarów - informuje poseł wnioskodawca projektu Wojciech Skurkiewicz z PiS.

"Senat proponuje w tym zakresie zaostrzenia. Chodzi o obwód 80 centymetrów w przypadku topoli, wierzb czy klonu 65 centymetrów w przypadku kasztanowca i 50 centymetrów w przypadku pozostałych gatunków drzew. Pomiar obwodu pnia ma odbywać się na wysokości 5 centymetrów" - precyzuje poseł.

W ustawie istnieje też przepis zakazujący zbywania na cele prowadzenia działalności gospodarczej gruntów objętych wycinką przez 5 kolejnych lat.

Tagi: wycinka drzew, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
11-05-2017

szanstolRęce precz od prywatnych działek i nieruchomości! Drzew pilnować w lasach i parkach publicznych.

11-05-2017

działkowiczJeśli obniżą wymiary graniczne drzew to będę je wcześniej wycinał aby nie błagać urzędnika o pozwolenie. Już widzę że 5-10 drzew będę musiał przed … Czytaj całość

11-05-2017

antypisiorzrobili okno transferowe na totalne wycinkę a teraz je domykają. zwykły lobbing i nic więcej?

Rozwiń komentarze (55)