Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Katarzyna Kalus
|

Wydatki na zbrojenie. Prezydent: są zaplanowane niewyobrażalne pieniądze

187
Podziel się:

Potrzebujemy nowoczesnego przemysłu zbrojeniowego naszego polskiego, który będzie dobrze zarządzany - podkreślił prezydent.

Wydatki na zbrojenie. Prezydent: są zaplanowane niewyobrażalne pieniądze
(WITOLD ROZBICKI/REPORTER)

Są zaplanowane ogromne, niewyobrażalne pieniądze na modernizację polskiej armii - powiedział w piątek na konferencji poświęconej przemysłowi obronnemu prezydent Andrzej Duda. Podkreślił, że Polska potrzebuje nowoczesnego, dobrze zarządzanego przemysłu zbrojeniowego.

Prezydent na konferencji "Nowoczesny przemysł obronny RP zasadniczym segmentem systemu bezpieczeństwa państwa" odbywającej się na Politechnice Warszawskiej podkreślił, że "są zaplanowane ogromne, niewyobrażalne pieniądze na modernizację polskiej armii". - W zeszłym roku przecież został zawarty rekordowy w historii polskiej zbrojeniówki kontrakt na dostawę modułów ogniowych Regina; 4,5 mld zł - czy to najwyższy kontrakt, jaki jest możliwy? Nie. Są możliwe wyższe kontrakty - zaznaczył.

- Jest chyba dla wszystkich jasne i nie jest żadną tajemnicą, że bezpieczeństwo najbardziej będziemy mieli gwarantowane wtedy, kiedy będą spełnione dwa warunki: kiedy będziemy mieli uzbrojenie i wszelkie systemy na najwyższym światowym poziomie, jeżeli chodzi o ich nowoczesność i wydajność, i jeżeli będą one nasze. To znaczy, że tylko my będziemy wiedzieli, w jaki sposób doszliśmy do takich wyników i jakie są rzeczywiste możliwości tego, co posiadamy, czyli wtedy, kiedy nie będą to produkty, do których klucze ma także kto inny - powiedział Andrzej Duda.

- Tego się nie da do końca zrealizować, będziemy mieli produkty, będziemy nabywali - czy to wyprodukowane przez kogoś innego, czy to poprzez nabywanie licencji, ale istotne jest to, żebyśmy także i partycypowali w tym możliwie największym stopniu na zasadzie offsetu dostępu do technologii i wszelkich możliwych tutaj rozwiązań - dodał.

- Potrzebujemy nowoczesnego przemysłu zbrojeniowego, naszego polskiego, który będzie dobrze zarządzany, który będzie dobrze się rozwijał i który będzie przemysłem innowacyjnym - podkreślił prezydent.

Zobacz także: Zobacz także: Armia marzeń według MON
wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(187)
Jarek
7 lat temu
Silna armia w naszym wypadku może być konsekwencją tylko silnej gospodarki. Niestety historia pokazuje, że nasze położenie jest przekleństwem gdy Polska jest słaba i wielkim atutem gdy jest silna. Wydatki na armię na Wisła musza być duże, co niestety powoduje niedobry w innych dziedzinach
DzikiDzik
7 lat temu
Polska potrzebuje silnej gospodarki, a nie armii! Już mamy przykład państwa gdzie jest silna armia, a gospodarka leży - Korea Północna.
PiSk
7 lat temu
Jednostek pilnują emeryci bo Dobra Zmiana Żołnierzy nie ma czasu na służby. Śmiech i parodia zwłaszcza awanse na generałow. Ta armia tzw zawodowa może bronić wiejskiej remizy przed napitymi chłopami. Wstyd i żenada.
kkkkkkkkkkkkk...
7 lat temu
ja bym nakarmila glodnego starca zamiast kupienia pistoletu.
Antyidiota
7 lat temu
Zrobi sie cykliczne ekshumacje, tak srednio co 3 miesiace, beda podstawy do wyplacenia hienom smolenskich kolejnych odszkodowan. A reszte sie wyda na kosmitery do lodzi podwodnych orazluki i kusze jako bron antyrakietowa. Ponatdo obowiazkowo w gkazdej kompanii kosciol i "opieka duszpasterska". Krol Polski niejaki Jezus obroni nas przed kazdym wrogiem
...
Następna strona