Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wykluczenie cyfrowe. Powiat rozdał komputery, a ludzie je sprzedają

0
Podziel się:

1600 komputerów trafiło do najbiedniejszych mieszkańców powiatu ciechanowskiego. W sumie przeznaczono na projekt mający przeciwdziałać cyfrowemu wykluczeniu 20 mln zł. Niestety część osób komputery sprzedała, a inni zepsuli. Sprawa dotyczy jednak tylko kilkunastu urządzeń.

Wykluczenie cyfrowe. Powiat rozdał komputery, a ludzie je sprzedają
(pixabay/ CC0 Public Domain)
bESJGOTF

1600 komputerów trafiło do najbiedniejszych mieszkańców powiatu ciechanowskiego. W sumie przeznaczono na projekt mający przeciwdziałać cyfrowemu wykluczeniu 20 mln zł. Niestety część osób komputery sprzedało, a inni zepsuli. Sprawa dotyczy jednak tylko kilkunastu urządzeń.

- Zdawaliśmy sobie sprawę z tego, że ten sprzęt może trafić do osób nie do końca zainteresowanych tym, żeby z niego korzystać. Jego wartość to około 6 tysięcy złotych, i ta kwota wydawała się przyciągająca - powiedział Informacyjnej Agencji Radiowej Sławomir Morawski, starosta ciechanowski.

W tym przypadku sprawy będą miały swój finał w prokuraturze, natomiast komputery, które zostały uszkodzone, będą naprawione w ramach ubezpieczenia. Jak podaje starostwo, do tej pory łącznie odnotowano kilkanaście tego typu przypadków.

bESJGOTH

W ramach projektu e-integracja w powiecie ciechanowskim utworzono też pięć sal komputerowych, z których mieszkańcy mogą korzystać bezpłatnie, jedna z nich jest dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych, w tym niewidomych.

bESJGOUi
wiadomości
kraj
KOMENTARZE
(0)