Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Tomasz Sąsiada
|

Wyłudzenia VAT. Są kolejni zatrzymani w sprawie handlu stalą

0
Podziel się:

Funkcjonariusze Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego zatrzymali kolejne 4 osoby podejrzane o udział w grupie przestępczej.

Wyłudzenia VAT. Są kolejni zatrzymani w sprawie handlu stalą
(Wojciech Strożyk/Reporter)

Funkcjonariusze Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego z Zielonej Góry zatrzymali kolejne 4 osoby podejrzane o udział w grupie przestępczej wyłudzającej podatek VAT - poinformowała ABW. Chodzi o nielegalny handel stalą sprowadzaną z Unii, który naraził skarb państwa na wielomilionowe straty. Podejrzanym grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Śledztwo w tej sprawie prowadzi od zeszłego roku zielonogórska delegatura ABW pod nadzorem tamtejszej Prokuratury Okręgowej. Jak dotychczas udało się ustalić, że grupa działała na terenie Polski oraz wybranych krajów Unii Europejskiej w latach 2011-2012.

"Mechanizm przestępczy polegał na sprowadzaniu z państw UE do Polski prętów żebrowanych. Były one wprowadzane na nasz rynek za pośrednictwem tzw. znikających podatników. Następnie towar sprzedawano kolejnym podmiotom w Polsce, które funkcjonowały jedynie przez okres paru miesięcy i nie rozliczały należnego podatku VAT" - poinformowała Agencja w komunikacie.

"Grupa podejmowała działania, aby udaremnić, a przynajmniej utrudnić odkrycie źródła, z jakiego pochodziły środki pieniężne. Proceder prania pieniędzy dotyczył kwoty nie niższej niż 28 mln zł i 9 mln euro" - czytamy także.

Zatrzymani usłyszeli zarzuty m.in. udziału w grupie przestępczej i prania pieniędzy. Grozi do 10 lat więzienia.

wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)