Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Areszt dla grupy przestępczej, która wyłudziła 49 mln zł

8
Podziel się:

Wśród zatrzymanych przez CBA są prezesi oraz pracownicy spółek, które uczestniczyły w procederze wyłudzania pieniędzy.

Areszt dla grupy przestępczej, która wyłudziła 49 mln zł
(Polska Press)

Centralne Biuro Antykorupcyjne poinformowało, że do aresztu na 3 miesiące trafi 6 osób z rozbitej w piątek 14-osobowej zorganizowanej grupy przestępczej. Podstawą zatrzymania jest zarzut wyłudzenia znacznych sum oraz prania pieniędzy.

Łupem szajki padło blisko 50 milionów złotych. 40 milionów złotych grupa wyłudziła z unijnych dotacji, zaś 9 milionów z nienależnego zwrotu podatku VAT. Śledczy zajęli rachunki i mienie o łącznej wartości 3,5 miliona złotych.

Pozyskiwane przez grupę pieniądze z dotacji i zwrotu podatku miałby być przeznaczone na projekty o charakterze innowacyjnym, jednak zamiast na inwestycje, trafiały na konta wielu powiązanych spółek, w tym tych z siedzibami w państwach nazywanych rajami podatkowymi.

Wśród zatrzymanych przez CBA są prezesi oraz pracownicy spółek, które uczestniczyły w procederze wyłudzania pieniędzy. Śledztwo prowadzi Delegatura CBA w Krakowie pod nadzorem tamtejszej Prokuratury Regionalnej.

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(8)
Kamil
8 lat temu
Od lat taka zorganizowana grupa rodzinna spod Jasła działa na terenie nie tylko Podkarpacia ale Lublina,Nowego Sącza czy Zakopanego i mimo tego że za działanie na szkodę spółki beneficjent oraz jego zięć otrzymali po 3 lata to maja to wszystko w noisie złożyli apelaję a nadal działaja na szkodę nie tylko Skarbu Państwa ale również swoich kolegów udziałowców.Doszło miedzy innymi do wymuszeń porwano min prezesa jednej spółki Daniel S. do lasu a biegłemu ktory zeznawał w sadzie podpalony 2 tygodnie po zeznaniach w sadzie biuro w centrum miasta.Naturalnie wszystkie sprawy wygaszone lub zostały ,,zamiecione pod dywan,, bowiem inwestor ma dobre osobiste stosunki z szefami byłej prokuratury apelacyjnej w Rzeszowie.Co prawda była szefowa P.A. Anna H. siedzi w areszcie ale jej zastępca obecnie w stanie spoczynku nadal ma dobre stosunki na wysokich szczeblach władzy m.in szefem NIK Warszawa czy członkami Krajową Radą Sadownictwa.Grupa śmieje się i nadal prowadzi swoją działalność ostatnio nawet próbował podstępnie dokonać zakupu hotelu Gromada w Zakopanem.W Rzeszowie grupa ta robi co chce buduje obiekty handlowe bez zezwolenia na nie swoich gruntach bo ma władze miasta w szachu i nie ma zamiaru się z nikim liczyć i rozliczać nawet z umów offsetowych.
jerzy172
8 lat temu
POlska kolesi jego mać....
Gold sm
8 lat temu
Dlaczego wielu prezesów I członków tzw. rad nadzorczych spółdzielni mieszkaniowych nie jest objętych podobnie dokładnym postępowaniem? Nietykalni od dawna.
ekspert
8 lat temu
sędziowie mają pracę , prokuratorzy mają pracę , adwokaci mają pracę , biegli mają pracę , chlipnie coś i policjantom , jak państwo odzyska chociaż 10 procent to i tak będzie sukces wymiaru sprawiedliwości
realista
8 lat temu
A za co służby winić? działają jak pozwalają im paragrafy, a ci których łapią działają jak chcą więc to nie wina służb tylko prawa które na to pozwala i przepisów i podatków które ułatwiają, a czasami zmuszają nawet ludzi do przewalania...