Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Bartosz Wawryszuk
|

Gigantyczne wyłudzenia kredytów z banku spółdzielczego. 11 osób na ławie oskarżonych

11
Podziel się:

Działania oskarżonych doprowadziły do wyrządzenia szkody majątkowej w majątku Banku Spółdzielczego w Nadarzynie w wysokości ponad 38 mln zł.

Gigantyczne wyłudzenia kredytów z banku spółdzielczego. 11 osób na ławie oskarżonych
(REPORTER)

"Mózg" wyłudzeń Dariusz U. i byłe kierownictwo Banku Spółdzielczego w Nadarzynie oskarżeni. Prokuratora skierowała do sądu pierwszy akt oskarżenia w sprawie gigantycznych wyłudzeń kredytów z Banku Spółdzielczego w Nadarzynie.

Na pierwszy ogień wzięła 11 osób z byłego kierownictwa banku, które lekką ręką przydzielały miliony, oraz przedstawicieli spółek wyłudzających kredyty. W tym gronie są także zaangażowani w ten proceder rzeczoznawcy - pisze "Rzeczpospolita".

- Działania oskarżonych doprowadziły do wyrządzenia szkody majątkowej w majątku Banku Spółdzielczego w Nadarzynie w wysokości ponad 38 mln zł - mówi cytowana przez gazetę Agnieszka Zabłocka-Konopka, rzeczniczka Prokuratury Regionalnej w Warszawie.

Prokuratura prowadzi wielowątkowe śledztwo dotyczące wyprowadzenia z dwóch banków Spółdzielczego w Nadarzynie i SK Banku w Wołominie łącznie ponad 2,7 mld zł. Dokonywano tego przez sieć spółek, a "mózgiem" procederu - według śledczych - był Dariusz U. o pseudonimie Uzi, człowiek o rozległych znajomościach.

Nadużycia były możliwe dzięki władzom banku, które współdziałały z oszustami - uważają śledczy.

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(11)
widz
5 lata temu
Przeciętny człowiek nie dostanie kredytu bez dokładnego sprawdzenia . Musi być wypłacalny. Gangi, które działają i dostają kredyty to partyjniacy w porozumieniu z zarządem czyli mafia, która ma przyzwolenie na to!
zuzak
5 lata temu
Prezesi i zarząd więcej wyciągają. Nie ma się czym chwalić.
ŁOKIETEK
5 lata temu
To jest wina Tuska powiedzą PIs owcy. A rząd mówi, że znajduje pieniądze a ja mówię zę je kradną nawet a szczególnie w bankach
ssss
5 lata temu
Brawo PIS! Przekrętów coraz więcej.
zs
5 lata temu
Po 38 lat dla kazdego albo splata w ciagu tygodnia z odsetami