Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Wyłudzili z PKO BP 10 mln zł. 16 osób zatrzymanych

Wyłudzili z PKO BP 10 mln zł. 16 osób zatrzymanych

Wobec większości sprawców policja zastosowała areszt Fot. Bartosz Wawryszuk
Wobec większości sprawców policja zastosowała areszt

Zarzuty wyłudzenia i prania brudnych pieniędzy usłyszało 16 członków grupy przestępczej, których zatrzymali policjanci CBŚ. Przestępczy proceder trwał od 2014 do 2015 roku.

Sprawcy przejmowali lub tworzyli spółki kapitałowe. Następnie przygotowywali fałszywe dokumenty dotyczące ich sytuacji finansowej i pobierali kredyt. Łącznie wyłudzono 10 milionów 284 tysiące złotych. Pieniądze te były transferowane na kolejne rachunki bankowe pod pozorem transakcji gospodarczych.

 

Zobacz także: SKOK-i. Niekończąca się afera

Sąd wobec trzech osób zastosował środki zapobiegawcze w postaci dozoru policji, zakazu opuszczania kraju oraz poręczeń majątkowych w kwotach od 10 tysięcy do 100 tysięcy złotych. Reszta podejrzanych osób została aresztowana.

W trakcie prowadzonego śledztwa prokuratura wydała decyzję o zajęciu samochodów podejrzanych.

pko bp, wyłudzenie, policja, przestępcy
Czytaj także
Polecane galerie
Tak ?
2017-10-19 09:38
Uslyszalem ze w szczecinskim sadzie za posrednictwem pewnej kancelari i sedziego z ferajny mozna wyludzic zwrot darowizny. Chodzi oto ze odwoluje sie darowizne i domaga sie jej zwrotu.nie trzeba specjalnie udokumentowc aktu darowizny wystarczy oswiadczenie.to prawda ?
Zygmunt
2017-10-18 18:47
Wszyscy pracownicy banku PKO BP którzy się "otarli " o tą sprawę \ a w szczególności personel nadzoru łącznie z dyrekcją \ powinni być zwolnieni z dobrze płatnych posadek i na równi z "biznesmenami"zmuszeni po przez konfiskatę majątków i przymusową pracę w ZK do przyniesienia w zębach tych 10 milionów i oddania do banku
miro
2017-10-18 11:50
za ryżego POwstalo mnóstwo " firm " produkujących faktury i wyludzajacych kredyty
Pokaż wszystkie komentarze (35)