Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Wzrost gospodarczy w Polsce. W tym roku 3,3-3,4 proc. - szacuje Morawiecki

20
Podziel się

Wicepremier, minister rozwoju Mateusz Morawiecki powtórzył, że najbardziej prawdopodobny wzrost gospodarczy Polski w tym roku to 3,3 - 3,4 procent.

Wzrost gospodarczy w Polsce. W tym roku 3,3-3,4 proc. - szacuje Morawiecki
(Est News/LUCYNA NENOW / POLSKA PRESS)
bDAjZzit

Jego zdaniem, "ze względu na dołek inwestycyjny między perspektywami budżetowymi Unii Europejskiej" zakładany w 2015 rok wynik na ten rok będzie prawie niemożliwy do osiągnięcia.

Mateusz Morawiecki ocenił, że w ostatnich latach inwestycje, zwłaszcza publiczne, ogniskowały się głównie wokół wydawania funduszy unijnych. - My nie chcemy wydawać pieniędzy unijnych, ale je inwestować dla lepszego wzrostu gospodarczego Polski i Europy - uzupełnił.

bDAjZziv

Z opublikowanego we wtorek szacunku Głównego Urzędu Statystycznego wynika, że nasza gospodarka rozwijała się w drugim kwartale w tempie 3,1 procent. Inwestycje przedsiębiorstw spadły o 4,9 procent w porównaniu z tym samym okresem 2015 roku.
Według prognoz, w kolejnych kwartałach polska gospodarka powinna przyspieszyć.

bDAjZziW
wiadomości
gospodarka
KOMENTARZE
(20)
HM
4 lata temu
Nie znam tego faceta ale jakiś morawiecki coś mącił o 1 mln elektrycznych samochodów, londyńskiej giełdzie w Warszawie i małych osiedlowych elektrowniach termojądrowych..... czy to ten sam normalny inaczej?
schnufi
4 lata temu
Niech powie z kad wezmie te biliony zl. na realizacje swoich utopijnych planow.
Tojuzbylo
4 lata temu
No a plan piecioletni zrealizujemy w trzy lata.kazdy z pracownikow zobowiazuje sie do wykonania tysiac procent normy a nawet tysiac sto.!! Wczoraj nasz kraj byl w ruinie,stalismy nad przepascia- dzis wykonalismy ogromny krok do przodu!!! Kurcze tylko trzeba znalezc jakis bratni narod . Chyba mam deja vu.
bDAjZziX
intro111
4 lata temu
Ojoj a myśleli że jak powiedzą 4% to się zrobi 4%
marek
4 lata temu
Dyziu dał głos,jesteś śmiesznym gostkiem,zresztą jak cały PIS-tandeta polityczna,sterowana przez czarną mafię.
...
Następna strona