Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wzrost gospodarczy w Polsce. W tym roku 3,3-3,4 proc. - szacuje Morawiecki

20
Podziel się:

Wicepremier, minister rozwoju Mateusz Morawiecki powtórzył, że najbardziej prawdopodobny wzrost gospodarczy Polski w tym roku to 3,3 - 3,4 procent.

Wzrost gospodarczy w Polsce. W tym roku 3,3-3,4 proc. - szacuje Morawiecki
(Est News/LUCYNA NENOW / POLSKA PRESS)
bFghBbiZ

Jego zdaniem, "ze względu na dołek inwestycyjny między perspektywami budżetowymi Unii Europejskiej" zakładany w 2015 rok wynik na ten rok będzie prawie niemożliwy do osiągnięcia.

Mateusz Morawiecki ocenił, że w ostatnich latach inwestycje, zwłaszcza publiczne, ogniskowały się głównie wokół wydawania funduszy unijnych. - My nie chcemy wydawać pieniędzy unijnych, ale je inwestować dla lepszego wzrostu gospodarczego Polski i Europy - uzupełnił.

bFghBbjb

Z opublikowanego we wtorek szacunku Głównego Urzędu Statystycznego wynika, że nasza gospodarka rozwijała się w drugim kwartale w tempie 3,1 procent. Inwestycje przedsiębiorstw spadły o 4,9 procent w porównaniu z tym samym okresem 2015 roku.
Według prognoz, w kolejnych kwartałach polska gospodarka powinna przyspieszyć.

bFghBbjC
wiadomości
gospodarka
KOMENTARZE
(20)
ewaa
5 lata temu
Idę o duży zakład, w mojej ocenie w przyszłym roku gospodarka osiągnie wzrost na poziomie 2,8-2,9.
Hania
5 lata temu
"ze względu na dołek inwestycyjny między perspektywami budżetowymi Unii Europejskiej" - czyli oczywiście winna UE bo nie sypnie kasą na utopijne projekty powstające w godzinach nocnych!!!
zasmucony
5 lata temu
Trwający trend wzrostowy jest skutkiem działań poprzednich ekip. W najbliższych latach musi ulec odwróceniu na skutek działań obecnego rządu, przyczyny: rosnący deficyt budżetowy, brak jakichkolwiek realnych działań prowzrostowych, zapowiedzi zaostrzenia polityki fiskalnej i wzrostu podatków, słabnace zaufanie do Polski jako przewidywalnego miejsca inwestowania. Generalnie ta ekipa proponuje igrzyska zamiast chleba. Wielki Przywódca nie czuje zagadnień ekonomicznych i nie daje poleceń w tym zakresie, a pretorianie nie mają odwagi działać sami żeby się nie narazić - do samodzielności trzeba mieć charakter. Skutki ujawnią się za jakieś 2 lata
bFghBbjD
Ja-z
5 lata temu
"My nie chcemy wydawać pieniędzy unijnych, ale je inwestować dla lepszego wzrostu gospodarczego Polski i Europy "... co za ściema, a niby czym jest inwestowanie, jak wydawaniem, tylko- że na inwestycje. Zresztą są to fundusze celowe i nie można ich inaczej wydać. Pan historyk, bajkopisarz pisze bajki dla ciemnego ludu. Kiedyś za komuny na to mówili: "mowa-trawa".
Mirek61
5 lata temu
Teksty pana premiera dla ciemnego ludu. Dotacje Unii przeznaczane są głownie na realizacje konkretnych inwestycji. Swoimi działaniami powodują powolny spadek zaufania inwestorów do naszego kraju. Zagraniczni inwestują gdzie indziej a polscy trzymają kasę aby przeczekać ten rząd. Szkoda, że to wszystko odbywa się kosztem naszego kraju. Ale bezrobocie spadło - kolejna rzesza młodych i w sile wielu naszych rodaków wyjechała z kraju w poszukiwaniu " normalności" .