Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Bartosz Wawryszuk
|

Program 500+ pomaga we wzroście PKB Polski

9
Podziel się:

Tempo wzrostu PKB jest w granicach 3,5 procent, co wynika ze wzrostu konsumpcji częściowo spowodowanej działaniem programu 500+.

Program 500+ pomaga we wzroście PKB Polski
(Leszek Szymański)

1 kwietnia mija rok od startu programu "Rodzina 500+". W ocenie Marka Kłoczki - wiceprezesa Krajowej Izby Gospodarczej, program ma duży wpływ na wzrost gospodarczy w Polsce.

Wytworzył całkiem nowy popyt w nowych grupach społecznych - zaznaczył rwiceprezes KIG. Dodał, że to, iż mamy tempo wzrostu PKB jest w granicach 3,5 procent, a niektórzy analitycy sądzą, że będzie to jeszcze więcej - wynika ze wzrostu konsumpcji częściowo spowodowanej działaniem 500+.

Świadczenie z programu w wysokości 500 zł przysługuje niezależnie od dochodu na drugie i kolejne dziecko do ukończenia przez nie 18 roku życia. W przypadku rodzin z dochodem poniżej 800 złotych na osobę lub 1200 złotych w przypadku wychowywania w rodzinie dziecka niepełnosprawnego, wsparcie można otrzymać także na pierwsze lub jedyne dziecko.

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(9)
rędzian
6 lat temu
Jak Kowalski bierze w banku kredyt konsumpcyjny,to też mu na chwilę stopa rośnie. Nową plazmę se kupi,autko,dzieciakom da na wakacje... Tyle,że nie może zaglądać do skrzynki pocztowej. Bo tam zaczną piętrzyć się wezwania do spłat. Ani otwierać drzwi nie może nikomu. Bo to może być komornik.
wyborca
6 lat temu
Nie zauważyłam wzrostu gospodarczego, za to zauważyłam mnożące się podwyżki i sporą inflację.
irena
6 lat temu
No pomaga ewidentnie. Jak kupie cale jedzenie, srodki czystosci, bilety miesieczne itp to akurat nie zostaje prawie nic... no ale przynajmniej rowery dzieciom na raty kupilam w media expert ;) nie byly drogie, ale faktem jest, ze gdyby nie 500+ nie dalabym rady ich kupic, bo brakowaloby na jedzenie. a tak, dzieciaki szczesliwe.
sebo
6 lat temu
-Wpadłem dziś na ciekawy serwis z aukcjami od zeta trafiony.ga Jeszcze chyba mało znany i łatwo coś wygrać
boniek
6 lat temu
PKB nic nie znaczy. ZSSR mialo niesamowite PKB tylko co z tego.