Notowania

Prezes XTB odwołany

Od 10 stycznia Jakub Maly nie jest już prezesem XTB - zadecydowała rada nadzorcza spółki. Jego miejsce zajmie do 10 kwietnia Jakub Zabłocki, pełniący funkcję prezesa przed Malym.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Reporter Poland)

Od 10 stycznia Jakub Maly nie jest już prezesem XTB - zadecydowała rada nadzorcza spółki. Jego miejsce zajmie tymczasowo, do 10 kwietnia, Jakub Zabłocki, pełniący już wcześniej funkcję prezesa.

Zabłocki był w 2003 roku współzałożycielem XTB. Maly był w firmie od 2007 roku. Dlaczego musiał ustąpić z fotela prezesa? "Według Rady Nadzorczej tempo realizacji celów strategicznych i rozwoju grupy kapitałowej było dotychczas niewystarczające, dlatego też Rada zdecydowała o dokonaniu zmian w składzie osobowym Zarządu Spółki" - czytamy w komunikacie spółki z 10 stycznia.

Rada nadzorcza zdecydowała też, że zarząd będzie liczył 5 osób. Powołała w jego szeregi panów Omara Arnaout (będzie członkiem zarządu ds. sprzedaży) i Filipa Kaczmarzyka (od maja 2015 pełniącego funkcję dyrektora Departamentu Tradingu XTB), powierzając mu funkcję członka zarządu ds. tradingu - podaje spółka.

XTB zadebiutowało na warszawskiej giełdzie w maju 2016 roku. Od tego czasu wartość akcji spółki spadła o 40 proc.

Tagi: xtb, giełda, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, giełda na żywo
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
11-01-2017

jowSpadnie jeszcze bardziej. Nikomu nie chodzi o to, aby w spolce byly zyski a o zmiane na stolkach i dojenie kolejnych odpraw. Tak samo robia … Czytaj całość

14-11-2017

asTo teraz będzie zastosowany jihad w stosunku do swoich klientów

Rozwiń komentarze (2)