Notowania

Z giełdy kryptowalut skradziono tysiące bitcoinów. Sprawa wyszła na jaw tydzień po fakcie

Równowartość niemal 60 mln dol. wykradli z wirtualnych portfeli użytkowników jednej z japońskich giełd kryptowalut. Jej właściciel o włamaniu poinformował z kilkudniowym opóźnieniem.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PHILIPPE LOPEZ/AFP/EastNews)
Z giełdy Zaif skradziono niemal 6 tys. bitcoinów

Giełda kryptowalutZaif, której właścicielem jest spółka Tech Bureau, wydała oświadczenie o włamaniu do jej systemów. Przyznano w nim oficjalnie, że pierwszy nietypowy wypływ środków zanotowano już 14 września około godz. 17:00 czasu lokalnego. Już wówczas zawieszono możliwość dokonywania wpłat i wypłat środków.

Środki zapobiegawcze jendak nie pomogły. Tech Bureau w wydanym dziś oświadczeniu wprost przyznała, że po sprawdzeniu, stwierdzono naruszenie systemu bezpieczeństwa i kradzież równowartość przynajmniej niemal 60 milionów dol. z wirtualnych portfeli klientów zdeponowanych w formie bitcoinów lub MonaCoinów.Tokenów, które zostały skradzione było przynajmniej 5966, choć właściciel giełdy Zaif przyznaje, że ostateczna liczba wciąż pozostaje nieznana.

Prezes ING ostrzega przed kryptowalutami:

Środki własne giełdy to równowartość 20 mln dol. Włamanie do Zaif to druga w tym roku znacząca kradzież wirtualnych walut z japońskich giełd. W styczniu równowartość 520 mln dol. zniknęła z giełdy Coincheck.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez * *dziejesie.wp.pl

Tagi: cyberbezpieczeństwo, haker, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka światowa
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
20-09-2018

MarekJeszcze jakieś jelenie się na to nabierają? Wirtualna waluta, wirtualne zyski, realne straty, tyle w temacie!

20-09-2018

DanioParę lat temu warte coś 50 usd a teraz miliony dolarów, coś co jest warte tak naprawdę 0 usd.

21-09-2018

TytusInteresujące, że nie wspomniano o tym, ze giełda Zaif była ubezpieczona w Fisco Digital Asset Group i suma ubezpieczenia wraz z rezerwami wystarczy … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (10)