Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Z giełdy kryptowalut skradziono tysiące bitcoinów. Sprawa wyszła na jaw tydzień po fakcie

Z giełdy kryptowalut skradziono tysiące bitcoinów. Sprawa wyszła na jaw tydzień po fakcie

Z giełdy Zaif skradziono niemal 6 tys. bitcoinów Fot. PHILIPPE LOPEZ/AFP/EastNews
Z giełdy Zaif skradziono niemal 6 tys. bitcoinów

Równowartość niemal 60 mln dol. wykradli z wirtualnych portfeli użytkowników jednej z japońskich giełd kryptowalut. Jej właściciel o włamaniu poinformował z kilkudniowym opóźnieniem.

Giełda kryptowalut Zaif, której właścicielem jest spółka Tech Bureau, wydała oświadczenie o włamaniu do jej systemów. Przyznano w nim oficjalnie, że pierwszy nietypowy wypływ środków zanotowano już 14 września około godz. 17:00 czasu lokalnego. Już wówczas zawieszono możliwość dokonywania wpłat i wypłat środków.

Środki zapobiegawcze jendak nie pomogły. Tech Bureau w wydanym dziś oświadczeniu wprost przyznała, że po sprawdzeniu, stwierdzono naruszenie systemu bezpieczeństwa i kradzież równowartość przynajmniej niemal 60 milionów dol. z wirtualnych portfeli klientów zdeponowanych w formie bitcoinów lub MonaCoinów.Tokenów, które zostały skradzione było przynajmniej 5966, choć właściciel giełdy Zaif przyznaje, że ostateczna liczba wciąż pozostaje nieznana.

Prezes ING ostrzega przed kryptowalutami:

 

 

Środki własne giełdy to równowartość 20 mln dol. Włamanie do Zaif to druga w tym roku znacząca kradzież wirtualnych walut z japońskich giełd. W styczniu równowartość 520 mln dol. zniknęła z giełdy Coincheck.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

haker, cyberbezpieczeństwo, bitcoin, bitcoin cash, monacoin
Czytaj także
Polecane galerie
Jonasz
2018-09-21 17:17
Mnie bardziej poruszyła wieść, że Danske Bank wyprał - poprzez oddział w Estonii - około 200 miliardów Euro. Miliardów, nie milionów Tak wygląda kochana banksterka...
Arni
2018-09-21 16:38
Pod spodem powinniście dopisać artykuł sponsorowany przez bank ing. Banksterka robi co może by się ratować, ale całe szczęście kto sprytniejszy to ucieka z rąk banksterów
Tytus
2018-09-21 14:31
Interesujące, że nie wspomniano o tym, ze giełda Zaif była ubezpieczona w Fisco Digital Asset Group i suma ubezpieczenia wraz z rezerwami wystarczy aż nadto do pokrycia strat inwestorów.
Pokaż wszystkie komentarze (10)