Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Zakaz handlu w niedzielę. Państwowa Inspekcja Pracy walczy z Żabką

Zakaz handlu w niedzielę. Państwowa Inspekcja Pracy walczy z Żabką

Sieć franczyzowa Żabka otwiera swoje sklepy w niedziele objęte zakazem handlu powołując się na status placówek pocztowych. Fot. LUKASZ GDAK
Sieć franczyzowa Żabka otwiera swoje sklepy w niedziele objęte zakazem handlu powołując się na status placówek pocztowych.

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej chce zabronić sklepom korzystania z wyłączenia przewidzianego dla placówek pocztowych. Zamierza podeprzeć się raportem Państwowej Inspekcji Pracy.

Sieć franczyzowa Żabka otwiera swoje sklepy w niedziele objęte zakazem handlu powołując się na status placówek pocztowych. Jednak z raportu PIP do którego dotarły "Wiadomości Handlowe" wynika, że posiadanie takiego statusu przez Żabki "budziło istotne wątpliwości".

Inspektorzy pracy zwracają uwagę na "znikomą lub w niektórych przypadkach zerową skalę odbioru paczek". Kierowali również do sądów wnioski o ukaranie właścicieli po kontroli pracy placówki w niedzielę.

Jak podaje "Wiadomości Handlowe", do końca maja do sądów w całej Polsce skierowano łącznie 64 takie wnioski, a w przygotowaniu było kolejnych 50.

Zobacz również: Państwowa Inspekcja Pracy wchodzi do gry. Sprawdzi, czy Żabki są placówkami pocztowymi

W każdym przypadku jednak wniesiono sprzeciwy. Jak informuje na łamach "WH" biuro prasowe Żabki, w wskutek wniesienia sprzeciwu wyrok nakazowy traci moc i sprawa podlega rozpoznaniu na zasadach ogólnych. Jak dodało oznacza to, iż "w sensie prawnym wyroki te nie istnieją".

Zobacz: Sprytni Polacy omijają zakaz handlu w niedziele:


Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Czytaj także
Polecane galerie
Zygfryda
2018-09-09 19:53
Zabka symbol wolnosci od kaczyzmu i Silidarności Dudy-.
Niech Zyje Zabka- amen.
Kamil
2018-07-06 20:01
Masakra wolny kraj wolny wybór to dlaczego nie można w ndz robić zakupów? Jeżeli ktoś nie chce robić zakupów w ndz to niech idzie do i co do kina restauracji ? Ci ludzie maja pracować bo nie maja rodzin? Maja jak te stare baby z biedry co o niedziele płaczą biedronko!!!! Nie musisz w tych baranów zatrudniać bo to przez stare baby co tylko na kasie siedzą i myślą ze są najważniejsze to one tylko płaczą w ndz do pracy nikt wam nie każe idz ulice zamiatać a nie w biedronce siedzisz i płaczesz nikt cię nie zmusza
andrzej
2018-06-29 09:24
Oto prawo i sprawiedliwośc polskiego państwa! Stacje benzynowe mogą sprzedawać w niedziele kiełbasę i ser, chociaż właściwie powinny tylko paliwo, ale to nasze chłopaki, niech se zarobią. Ale już jak żabki próbują kombinować podobnie, co tam kombinować, przecież wszystko zgodne z prawem, to już inspekcje pracy im robią naloty, pozwy sądowe i kary się sypią a w mediach fala hejtu.
Pokaż wszystkie komentarze (28)