Notowania

Zakaz handlu w niedzielę. Państwowa Inspekcja Pracy walczy z Żabką

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej chce zabronić sklepom korzystania z wyłączenia przewidzianego dla placówek pocztowych

Podziel się
Dodaj komentarz
(LUKASZ GDAK)
Sieć franczyzowa Żabka otwiera swoje sklepy w niedziele objęte zakazem handlu powołując się na status placówek pocztowych.

. Zamierza podeprzeć się raportem Państwowej Inspekcji Pracy.

Sieć franczyzowa Żabka otwiera swoje sklepy w niedziele objęte zakazem handlu powołując się na status placówek pocztowych. Jednak z raportu PIP do którego dotarły "Wiadomości Handlowe" wynika, że posiadanie takiego statusu przez Żabki "budziło istotne wątpliwości".

Inspektorzy pracy zwracają uwagę na "znikomą lub w niektórych przypadkach zerową skalę odbioru paczek". Kierowali również do sądów wnioski o ukaranie właścicieli po kontroli pracy placówki w niedzielę.

Jak podaje "Wiadomości Handlowe", do końca maja do sądów w całej Polsce skierowano łącznie 64 takie wnioski, a w przygotowaniu było kolejnych 50.

W każdym przypadku jednak wniesiono sprzeciwy. Jak informuje na łamach "WH" biuro prasowe Żabki, w wskutek wniesienia sprzeciwu wyrok nakazowy traci moc i sprawa podlega rozpoznaniu na zasadach ogólnych. Jak dodało oznacza to, iż "w sensie prawnym wyroki te nie istnieją".

Zobacz: * *Sprytni Polacy omijają zakaz handlu w niedziele:

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: zakaz handlu, żabka, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
26-06-2018

KatarzynaJeszcze tylko godziny policyjnej brakuje...

27-06-2018

lo 12na naszych oczach pis rozwala Polske

27-06-2018

CzesławJak te partyjne patałachy uwielbiają dyrygować społeczeństwem, a wystarczyłoby stworzyć ustawę do odpowiedniej płacy za te dni, tylko co głupim po … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (28)