Notowania

kruk
26.07.2016 11:11

Zadłużenie Polaków. Co trzecia osoba w wieku 30-39 lat ma niespłacone zobowiązania

Najwięcej osób zadłużonych mieszka w południowej Polsce - w województwie dolnośląskim, opolskim, śląskim i małopolskim (24 proc.). Niewiele mniej w centralnej części naszego kraju - w województwie mazowieckim, łódzkim i świętokrzyskim (22 proc.).

Podziel się
Dodaj komentarz
(wavebreakmedia/Shutterstock)

Niezapłaconą na czas ratę pożyczki, kredytu, niespłacony debet na karcie kredytowej, czy inny rodzaj zadłużenia posiada 35 proc. Polaków w wieku 30-39 lat, wynika z badania przeprowadzone przez TNS Polska na zlecenie grupy Kruk.

- Badanie pokazało, że grupą wiekową, która najczęściej ma problem zadłużenia są 30-latkowie. Są to osoby przedsiębiorcze, podążające za nowymi trendami, prowadzące tzw. konsumpcyjny tryb życia. A zatem są one bardziej podatne na wydawanie pieniędzy - powiedziała Agnieszka Salach z grupy Kruk.

Blisko co piąty Polak (19 proc.) zna kogoś z problemem zadłużenia w gronie przyjaciół i znajomych, a 14 proc. wśród najbliższej rodziny.

"Jak pokazało badanie 23 proc. Polaków deklaruje, że w ich gospodarstwie domowym są do spłacenia jakieś niezapłacone na czas zobowiązania finansowe" - czytamy w komunikacie.

Najczęściej problem zadłużenia dotyczy osób, które zarabiają od 1 tys. (31 proc.) do 2 tys. złotych (20 proc.).

"Najwięcej osób zadłużonych mieszka w południowej Polsce - w województwie dolnośląskim, opolskim, śląskim i małopolskim (24 proc.). Niewiele mniej w centralnej części naszego kraju - w województwie mazowieckim, łódzkim i świętokrzyskim (22 proc.)" - czytamy w komunikacie.

Badanie zostało zrealizowanie na zlecenie grupy Kruk przez TNS Polska, na reprezentatywnej próbie 1000 Polaków.

Kruk S.A. jest największą firmą zarządzającą wierzytelnościami w Polsce. W 2015 r. zakupił i przyjął do obsługi wierzytelności o wartości 8,9 mld zł na siedmiu rynkach: w Polsce, Rumunii, Czechach, na Słowacji, w Niemczech oraz we Włoszech. Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2011 r. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży grupy sięgnęły 611 mln zł w 2015 r.

Tagi: kruk, giełda, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
27-07-2016

jjnie kazdy mam tatusia, ktory nakradl zlota dla syna i corusi

27-07-2016

Anna.Mam 31 lat i nie rozumiem po co ludzie tk się zadłużają!Tak to jest,gdy młodzi ludzie chcą od razu żyć w luksusie.Gdyby zaznali choć odrobiny … Czytaj całość

26-07-2016

wyp3"Najczęściej problem zadłużenia dotyczy osób, które zarabiają od 1 tys. (31 proc.) do 2 tys. złotych (20 proc.)." i się pytacie czemu Ci … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (35)