Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Zadłużone biura podróży. Najwięcej działa na Mazowszu

3,5 mln zł wynosiły na koniec pierwszego kwartału zobowiązania biur podróży. Rekordzista ma zaległości płatnicze na 312 tys. zł.

Podziel się
Dodaj komentarz
(pixabay.com)

Najwięcej zadłużonych firm działa w województwie mazowieckim. Jest ich aż 48.

ERIF Biuro Informacji Gospodarczej S.A. to jedno z pięciu takich biur działających w Polsce. W jego bazie na koniec pierwszego kwartału znalazło się 238 biur podróży i organizatorów wypoczynku. Razem mają 366 niespłaconych zobowiązań na łączną kwotę 3,5 mln zł.

Z jakimi zobowiązaniami mają najczęściej problem? W największym stopniu z opłatami za usługi telefoniczne i multimedia. Nieopłacone rachunki to aż 1 mln zł. Biura podróży zalegają również z płatnościami rat umów leasingowych. Łączna kwota zadłużenia wynosi 842 tys. zł. Problemem jest także regularne spłacanie kredytów – zaległości to 754 tys. zł. Równie duży problem z terminowym spłacaniem należności wśród polskich organizatorów wypoczynku dotyczy produktów ubezpieczeniowych – opóźnienia te opiewają na łączną kwotę 328 tys. zł i z tytułu umów dzierżawy – 312 tys. zł.

Zobacz też: Jak prawidłowo przewozić dzieci w samochodzie?

Pierwsze miejsce w tym niechlubnym rankingu zajmuje biuro z Łodzi, zadłużone na 312 tys. zł. Najwięcej zadłużonych firm działa w województwie mazowieckim, jest ich aż 48. Ich łączne zadłużenie to 605 tys. zł. Kolejne miejsca zajmują: Małopolska z 31 firmami turystycznymi zadłużonymi na 692 tys. zł i Śląsk z 30 touroperatorami, których zadłużenie wynosi 838 tys. zł.

- Niezależnie od tego, czy wybieramy się na urlop całą rodziną, czy wysyłamy nasze dzieci na wakacyjne obozy sportowe lub kolonie - aby uniknąć kłopotów związanych np. z upadłością firmy organizującej wypoczynek, powinniśmy wcześniej sprawdzić jej wiarygodność płatniczą w biurze informacji gospodarczej - komentuje Edyta Szymczak, prezes zarządu ERIF BIG.

Biuro można też sprawdzić w Centralnej Ewidencji Organizatorów Turystyki i Pośredników Turystycznych. Można też skontaktować się z urzędem marszałkowskim, by upewnić się, że organizator wyjazdu posiada wpis do rejestru organizatorów turystyki prowadzonego przez marszałka województwa właściwego ze względu na siedzibę biura.

Tagi: biura podróży, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
18-06-2017

jxLepiej podajcie nazwy takich biur i tyle.

18-06-2017

BorsukTo śmieszne. Na jedno biuro wypada mniej niż 15.000 zł zadłużenia. Ale Afera! Tyle, to noszę w tylnej kieszeni spodni

18-06-2017

kokoNie wiem po co komu biura podróży .

Rozwiń komentarze (25)