Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Izabela Trzaska
|

Zakaz handlu w niedzielę. W internecie nie będzie rewolucji

9
Podziel się:

To już pewne. Zakaz handlu w niedzielę nie obejmie robienia zakupów przez internet. Zdaniem Ministerstwa Spraw Zagranicznych te zmiany wymagają notyfikacji Komisji Europejskiej.

Projekt ustawy ograniczającej handel w niedziele został skierowany do drugiego czytania
Projekt ustawy ograniczającej handel w niedziele został skierowany do drugiego czytania (Parlament Europejski)

"Projektowana ustawa przewiduje objęcie zakazem handlu w wyznaczonych dniach sprzedaży w sklepach i platformach internetowych. Biorąc pod uwagę, że handel elektroniczny stanowi usługę społeczeństwa informacyjnego wydaje się, że zakaz tego rodzaju może zostać uznany za zasadę dotyczącą usług społeczeństwa informacyjnego zdefiniowaną w art. 1 lit. e) dyrektywy 2015/1535 ustanawiającej procedurę udzielania informacji w dziedzinie przepisów technicznych oraz zasad dotyczących usług społeczeństwa informacyjnego" - napisał MSZ.

"W takim przypadku konieczna byłaby notyfikacja projektu zgodnie z wymogami określonymi w art. 5 i 6 dyrektywy 2015/1535" - dodał.

Poseł Janusz Śniadek z PiS mówi, że partia nie chce opóźniać wprowadzenia zakazu niedzielnego handlu. Dlatego internet zostanie całkowicie wykreślony z projektu ustawy.
Czytaj więcej na http://www.rmf24.pl/ekonomia/news-zakaz-handlu-w-niedziele-internet-zostanie-wylaczony-w-calos,nId,2461968#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefoxeł Janusz Śniadek z PiS mówi, że partia nie chce opóźniać wprowadzenia zakazu niedzielnego handlu. Dlatego internet zostanie całkowicie wykreślony z projektu ustawy.

Czytaj więcej na http://www.rmf24.pl/ekonomia/news-zakaz-handlu-w-niedziele-internet-zostanie-wylaczony-w-calos,nId,2461968#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox
Poseł Janusz Śniadek z PiS mówi, że partia nie chce opóźniać wprowadzenia zakazu niedzielnego handlu. Dlatego internet zostanie całkowicie wykreślony z projektu ustawy.

Czytaj więcej na http://www.rmf24.pl/ekonomia/news-zakaz-handlu-w-niedziele-internet-zostanie-wylaczony-w-calos,nId,2461968#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

Jak podaje RMF FM, poseł Janusz Śniadek z PiS stwierdził, że partia nie chce opóźniać wejścia w życie ustawy, dlatego chce całkowicie z niej wykreślić internet.

Zobacz także: Czy popierasz zakaz handlu w niedzielę? SONDA

Projekt ustawy ograniczającej handel w niedziele został skierowany do drugiego czytania - ma odbyć się w czwartek. Projekt zakłada, że handel ma być dozwolony w drugą i czwartą niedzielę miesiąca oraz w dwie kolejne niedziele poprzedzające pierwszy dzień Bożego Narodzenia. Podkomisja poszerzyła także katalog placówek, które byłyby wyłączone z zakazu handlu w niedziele.

Projekt ustawy trafił do Sejmu jesienią ubiegłego roku jako inicjatywa obywatelska autorstwa Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej, w którego skład wchodzi m.in. NSZZ "Solidarność". Jego pierwotna wersja zakładała zakaz handlu w niedziele w większości placówek handlowych, z pewnymi odstępstwami.

Projekt przewiduje wejście w życie ustawy 1 stycznia 2018 r.

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(9)
od putina
5 lata temu
TOWARZYSZU BLASZCZAK WYSLIJCIE ZOMO I ORMO ARESZTUJCIE BO KTOS ZROBIL ZAKUPY PRZEZ INTERNET W NIEDZIELE OJ TOWARZYSZU ARESZTUJCIE DOSTANIECIE MEDAL ZA ZASLUGI KU CHWALE SAJUZA NIECH ZYJE NIECH ZYJE
m.l
5 lata temu
ci co są za tym ,aby sklepy były otwarte,niech sami sobie wstają co niedzielę o 6 lu7 rano i ida do pracy.Ciekawe czy by byli tacy mądrz gdyby mieli taką sytuacje w domu, ze wchodząc z domu małe dzieci trzymają się mamy spódnicy i mówią mama gdzie idziesz?zamiast spędzić ten dzień z rodziną,na spacerze,muszą stać w sklepie i obsługiwać takich właśnie niedzielnych szwędaczy,co sami nie wiedzą nie raz czego szukają w niedzielę w sklepie.A jak są tacy mądrzy że w tygodniu mają wolne,to niech sobie zrobią wolny dzień w tygodniu,a w niedzielę pójdą do pracy,to wtedy niech się wypowiadają na ten temat,
oj
5 lata temu
Następny bedzie zakaz schylania sie po mydlo
stan
5 lata temu
To jest chore co kogo obchodzi, co mam robić w niedzielę niektórzy są świeci od papieża.
Ziom
5 lata temu
Hmmm... czyli zakupy z Tesco z dowozem na tak?