Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
zakaz handlu w niedziele
08.08.2016 18:53

Zakaz handlu w niedzielę. Solidarność zbiera podpisy pod projektem ustawy

Podpisy będą zbierane między innymi w centrach Warszawy, Gdańska, Wrocławia, Katowic, Olsztyna, Opola i Bydgoszczy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Eric Herchaft/Reporter)

W kilkunastu miastach zostanie we wtorek przeprowadzona uliczna zbiórka podpisów pod obywatelskim projektem ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele - zapowiada NSZZ "Solidarność". Aby projektem zajął się Sejm, do końca sierpnia trzeba zebrać 100 tysięcy podpisów.

Podpisy będą zbierane między innymi w centrach Warszawy, Gdańska, Wrocławia, Katowic, Olsztyna, Opola i Bydgoszczy.

Akcja zbierania podpisów pod projektem ustawy ograniczającej handel w niedziele trwa od czerwca. Oprócz "Solidarności" i innych związków zawodowych, zaangażowały się w nią organizacje społeczne i katolickie, stowarzyszenia oraz związki zrzeszające pracodawców z branży handlowej.

Jak wyjaśnił przewodniczący Krajowego Sekretariatu Banków, Handlu i ubezpieczeń NSZZ "Solidarność" Alfred Bujara, w obywatelskim projekcie ustawy ograniczającej handel w niedziele znalazły się liczne wyjątki. Czynne w tym dniu będą mogły być na przykład stacje benzynowe, piekarnie, sklepy na dworcach kolejowych i lotniskach, kioski z prasą. Handlować będą mogły również małe, osiedlowe sklepy - pod warunkiem, że za ladą stanie ich właściciel. To właśnie drobni sklepikarze, oprócz pracowników handlu, mają najbardziej skorzystać na nowych przepisach.

Projekt zakłada też między innymi ustanowienie siedmiu niedziel handlowych w ciągu roku. Sklepy mają być czynne między innymi w niedziele poprzedzające Boże Narodzenie oraz Wielkanoc oraz w okresach, w których organizowane są wyprzedaże.

Tagi: zakaz handlu w niedziele, wiadomości, gospodarka, prawo, gospodarka polska, wiadmości, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
08-08-2016

marioi bardzo dobrze w innych krajach europy też są zamknięte i z głodu nie poumierali BRAWO PIS tylko tak dalej

08-08-2016

Anty zwiazkowiecOk. Jeśli wszyscy to wszyscy. Zamykamy w niedziele szpitale,stacje paliw,kawiarnie,restauracje,apteki,kwiaciarnie itd. Pracujący tam te mają rodziny i … Czytaj całość

08-08-2016

fochOczywista oczywistość. Kopalnie zamykają, wszystko drożeje na potęgę, podatki i opłaty rosną jak na drożdżach, a dla pana Piotra Dudy najważniejsza … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (46)