Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Tomasz Sąsiada
|

Zakaz handlu w niedziele. Tesco może wprowadzić poniedziałkową nocną zmianę

76
Podziel się:

W związku z wprowadzeniem handlu w niedziele może się pojawić konieczność zmian w grafikach - informują związkowcy z Tesco. Chodzi o potencjalne wprowadzenie zmiany od godziny 0:15 w poniedziałek.

Tesco rozważa nową nocną zmianę.
Tesco rozważa nową nocną zmianę. (Wlodzimierz Wasyluk/EAST NEWS)

Zgodnie z zapisami ustawy o zakazie handlu w niedziele pracownicy sklepowi muszą kończyć zmianę w sobotę o 23:45. Ponownie do pracy mogą przyjść w poniedziałek o godzinie 0:15. Z takiej ewentualności być może skorzysta Tesco. Poinformowali o tym związkowcy z "Solidarności", którzy na swojej stronie internetowej zamieścili treść pisma od władz firmy.

"Staramy się maksymalnie utrzymać obecnie obowiązujące harmonogramy pracy. Jednakże, w celu zapewnienia dostępności towaru dla naszych klientów, zorganizowania na czas dostawy na dział świeżej żywności czy przygotowania zamówień dla klientów sprzedaży internetowej, dopuszczamy możliwość, iż w niektórych sklepach, ze względu na potrzebę ciągłości operacji, zamiast dotychczasowej zmiany nocnej, pojawi się zmiana w poniedziałki od godziny 0:15" - czytamy w piśmie władz firmy do związkowców.

Zobacz także: Zobacz też: Zakaz handlu w niedziele. Bubel roku

Jak też możemy się dowiedzieć, spółka będzie się starała, żeby zmiany w prawie były jak najmniej dotkliwe dla klientów. To oznacza, że godziny otwarcia sklepów w soboty i poniedziałki zostaną bez zmian. Zmiany będą dotyczyły jedynie sklepów całodobowych i otwartych do północy. Te będą zamykane w sobotę o 23 i otwierane w poniedziałek o 6 rano.

Jeśli Tesco faktycznie wprowadzi nowe godziny pracy dla części pracowników, pójdzie tym samym tropem, co Biedronka. Dyskont również chce wprowadzić nocną zmianę - wszystko, żeby zminimalizować finansowe koszty zakazu handlu w niedziele.

Pierwsze niedziele wolne od handlu będą już w marcu. Na razie będą to dwie niedziele w miesiącu. W przyszłym roku już trzy. A od 2020 roku zakaz handlu ma obowiązywać w każdą niedzielę.

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(76)
andrzejek
5 lata temu
I bardzo dobrze. Podziękujecie sobie działaczom związkowym z górnej półki którzy mamili w telewizji o swoim posłannictwie, że nic się nie stanie. Dla nich na pewno nie ale dla ….. Jeżeli już tak bardzo chcą wolnych niedziel to wszyscy powinny mieć je wolne. Np. Apteki, stacje CPN itd. A co oni są gorsi im się nie należą, są po prostu dyskryminowani .
Lulu
5 lata temu
Jestem bardzo ciekawa jak można dojechać do pracy 15 minut po pólnocy skoro nie ma nocnych autobusów,a taksówka bardzo droga.Czy tesco bedzie zwracac za taksówkę nocną?
GHJ
5 lata temu
Najpierw zawaliliście jako konsumenci kupując dziadostwo w marketach, a teraz się cieszycie, że te dostają? Żal. Teraz pytanie do Solidarności - czy będzie bronić wolnej niedzieli w zw. z planami rozszerzenia oferty Orlenu?
meg
5 lata temu
Wolne dla pracowników i szansa odkucia się dla małych sklepów toprzyniesie ta ustawa, a supermarketom niespecjalnie ona zaszkodzi
francis
5 lata temu
Nie ma to tamto, już widać, że supermarkety nie przyjmują biernie tej ustawy, tylko kombinują. Dobrze, że małe sklepy osiedlowe nie muszą takich manerwór wykonywać, tylko normalnie handlowac w niedziele
...
Następna strona