Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Zakopianka zablokowana na pół godziny. Już jutro

0
Podziel się:

Mieszkańcy Mogilan od kilku lat walczą o budowę kładki, lub wiaduktu.

Zakopianka zablokowana na pół godziny. Już jutro
(Travis S./CC/Flickr)
bEDvEnOt

Zablokują drogę w walce o własne bezpieczeństwo. Mieszkańcy podkrakowskiej gminy Mogilany jutro przez pół godziny będą blokować ruch na _ Zakopiance _.

W ten sposób chcą zwrócić uwagę na problem braku bezpiecznych przejść przez drogę szybkiego ruchu. Właśnie z powodu braku kładek dla pieszych podczas przechodzenia przez _ Zakopiankę _ zginęło 40 mieszańców gminy - mówi IAR Sylwester Szefer ze Stowarzyszenia Mieszkańców Gminy Mogilany. -_ Rannych jest też bardzo wiele osób. Moja sąsiadka jest inwalidką. Została potrącona. (...) Ci którzy tu mieszkają żyją tymi problemami. Wśród sąsiadów są po prostu tragedie _.

Mieszkańcy będą blokować ruch na przejściu dla pieszych w miejscowości Gaj, w trakcie szczytu powrotów z długiego weekendu. - _ Bardzo prosimy wszystkich kierowców o wyrozumiałość i solidarność. Kierowcy są wprowadzani w błąd, bo myślą, że są na drodze szybkiego ruchu, a to jest nieprawda. Wielu kierowców jest zaskoczonych, gdy nagle ktoś pojawia się na jezdni czy samochód wyjeżdża z drogi podporządkowanej _ - podkreśla Sylwester Szefer.

bEDvEnOv

Mieszkańcy Mogilan od kilku lat walczą o budowę kładki, lub wiaduktu. Ostatnio otrzymali propozycję, że Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad pokryje połowę kwoty potrzebnej na budowę wiaduktu.

Chodziło o 10 milionów złotych. Drugie tyle miała zapewnić gmina, lub powiat. Samorządy nie mają jednak pieniędzy, więc budowa bezpiecznego przejścia nie rozpocznie się w najbliższym czasie.

Czytaj więcej w Money.pl

bEDvEnOW
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)