Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Zamach w metrze w Kairze. Są ranni

0
Podziel się:

Bomba raniła cztery osoby, 12 ucierpiało w wyniku paniki w tłumie.

Zamach w metrze w Kairze. Są ranni
(Apaimages/Polaris/East News)

Co najmniej 16 osób zostało lekko rannych po wybuchu bomby domowej roboty. Ładunek podłożony w wagonie eksplodował w godzinach szczytu. Bomba raniła cztery osoby, 12 ucierpiało w wyniku paniki w tłumie.

O tym, że w metrze wybuchła bomba ogłuszająca, powiadomiło w komunikacie egipskie MSW. Służby bezpieczeństwa poinformowały o czterech rannych w eksplozji. Nieco inne dane podał przedstawiciel Ministerstwa Zdrowia Ahmad al-Ansari, według którego 16 rannych ucierpiało tylko w wyniku paniki w tłumie. Sam ładunek zaś nie spowodował obrażeń.

Również w czwartek dwaj policjanci i trzej żołnierze zostali zastrzeleni w dwóch odrębnych atakach na półwyspie Synaj. W zeszłym tygodniu dwaj policjanci i dwaj cywile zostali zabici w wybuchu bomby podłożonej w pociągu na północ od Kairu. Trzy osoby zaś zostały ranne w eksplozji ładunku również podłożonego w wagonie stołecznego metra.

Zamachy na armię i policję nasiliły się w Egipcie po obaleniu przez armię prezydenta-islamisty Mohammeda Mursiego w lipcu 2013 roku. Za atakami stoją grupy dżihadystyczne, które twierdzą, że dokonują ich w odwecie za krwawe represje wojskowych wobec zwolenników byłego szefa państwa.

Czytaj więcej w Money.pl
Bojownicy zaatakowali marynarkę. Są zabici W ataku zginęły co najmniej cztery osoby - poinformowały lokalne służby bezpieczeństwa.
Powstanie strefa buforowa przy Strefie Gazy Ma ona uniemożliwić bojownikom przemycanie broni oraz przedostawanie się do Egiptu.
Kary więzienia dla uczestników demonstracji Sąd w Kairze skazał 23 osoby, w tym siedem kobiet, na kary trzech lat więzienia za udział w nielegalnej demonstracji.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)