Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Przemysław Ciszak
|

Wynagrodzenia w państwowych spółkach. Chcą jawności informacji

4
Podziel się:

- Chcemy, żeby Polacy mogli wiedzieć ile ten program PiS "koryto plus" kosztuje nas wszystkich - stwierdził szef klubu PO Sławomir Neumann.

Wynagrodzenia w państwowych spółkach. Chcą jawności informacji
(baranq/Shutterstock)

PO chce jawności informacji o wynagrodzeniach członków zarządów i rad nadzorczych w spółkach Skarbu Państwa. Do Sejmu trafił projekt ustawy w tej sprawie. Ma to zatrzymać "karuzelę stanowisk".

Wiemy, ile zarabiają posłowie, znamy również wynagrodzenia sędziów i prokuratorów. Teraz przyszedł czas na członków zarządów i rad nadzorczych w spółkach Skarbu Państwa.

- Dzisiaj klub parlamentarny Platformy Obywatelskiej składa projekt ustawy o jawności wynagrodzeń w spółkach Skarbu Państwa. Chcemy tym projektem pomóc Prawu i Sprawiedliwości zadbać o transparentność w życiu publicznym, także w życiu gospodarczym - poinformował szef klubu PO Sławomir Neumann.

Projekt dotyczy wynagrodzeń członków zarządów i rad nadzorczych państwowych spółek. - To są publiczne spółki, publiczny majątek i naszym zdaniem taka jawność i transparentność jest jak najbardziej uzasadniona - oświadczył szef klubu PO.

Według niego obecnie mamy do czynienia z "karuzelą stanowisk" w spółkach Skarbu Państwa. - Ta wymiana swoich prezesów na jeszcze bardziej swoich kosztuje te spółki wiele milionów złotych - mówił Neumann. - Chcemy, żeby Polacy mogli wiedzieć ile ten program PiS "koryto plus" kosztuje nas wszystkich - dodał.

Projekt PO zakłada zmiany w ustawach: o wynagrodzeniu osób kierujących niektórymi podmiotami prawnymi oraz o zasadach kształtowania wynagrodzeń osób kierujących niektórymi spółkami.

kraj
prawo
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(4)
gusta
6 lat temu
Za PO osiem lat rzadow trzymali w tajemnicy zarobki takich grasiow i nnych a teraz chca jawnosci,PEWNIE ZE TO OD LAT POWINNO BYC JAWNE.
deeed
6 lat temu
Cały PiS. Prowizorka i Szykany.
Niepełnospraw...
6 lat temu
Ciekawe kiedy wzrośnie wskaźnik zatrudnienia osób niepełnosprawnych w instytucjach państwowych, ponieważ permanentnie utrzymuje się on poniżej wymaganego przepisami progu 6%.
AS
6 lat temu
Najlepiej wyjdą na tym biznesmeni najgorzej zwykli ludzie dla tego potrzebny jest opór narodu inaczej dojdzie do tego że zwykły obywatel urodzony we własnym kraju będzie traktowany gorzej od psa.