Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

W sześć miesięcy zabezpieczyli majątek wart pół miliarda. Ziobro chwali się walką z przestępcami

70
Podziel się

W ciągu pięciu lat pięciokrotnie zwiększyła się kwota majątku, którą zabezpieczają śledczy w związku z prowadzonymi postępowaniami - policzył Zbigniew Ziobro. Minister sprawiedliwości i prokurator generalny chwalił się w poniedziałek efektami prac podległych mu instytucji.

Coraz wyższa kwota majątku zabezpieczonego przez prokuraturę daje wymierne korzyści dla państwa i ma bardzo negatywne skutki dla przestępców - zapewnia Zbigniew Ziobro.
Coraz wyższa kwota majątku zabezpieczonego przez prokuraturę daje wymierne korzyści dla państwa i ma bardzo negatywne skutki dla przestępców - zapewnia Zbigniew Ziobro. (EAST NEWS)
bDyZJQMl

W ciągu pięciu lat pięciokrotnie zwiększyła się kwota majątku, którą zabezpieczają śledczy w związku z prowadzonymi postępowaniami - policzył Zbigniew Ziobro. Minister Sprawiedliwości i Prokurator Generalny chwalił się w poniedziałek efektami prac podległych mu instytucji.

Jak podał Ziobro, w pierwszym półroczu 2012 roku prokuratura w związku z postępowaniami dotyczącymi oszustw gospodarczych zabezpieczyła majątek wart 100 mln złotych. Natomiast w pierwszym półroczu 2017 roku kwota ta zwiększyła się do pół miliarda złotych. - To ma swoje bardzo wymierne korzyści dla państwa i bardzo negatywne skutki dla przestępców - zapewnił.

bDyZJQMn

Ziobro dodał, że od marca 2016 roku w sumie zabezpieczono już majątek wart ponad miliard złotych.

Od 27 kwietnia bieżącego roku obowiązują nowe przepisy dotyczące tak zwanej konfiskaty rozszerzonej. W myśl nowych zasad majątki oszustów, którzy dorobili się popełniając przestępstwa, są konfiskowane. Mowa między innymi o samochodach, jachtach czy willach.

Zobacz także: Zobacz też, kto ma największe oszczędności:
bDyZJQMt

Ziobro wymienił, że w tej chwili prokuratura przejęła już między innymi luksusowego Mercedesa-AMG S63 wartego 3 miliony złotych i awionetkę.

bDyZJQMO
wiadomości
gospodarka
KOMENTARZE
(70)
SKOKI
3 lata temu
A gdzie SKOKI,? formacja znana już na całym świecie z przekrętów?
Mirek
3 lata temu
Chwalic to bedzie sie mogl jak skonfiskuje majatek najwiekszego zlodzieja w Polsce, niejakiego Rydzyka Tadeusza, a jego samego wsadzi za kratki na 25+.
Arr
3 lata temu
A ciekawe co powie jak trzeba będzie oddać majątek wraz z odsetkami ? Tak jak głośno było o szczecińskim urzędzie celnym ze odkryli wielki przemyt substancji do produkcji narkotyków a po kilku dniach po cichu przepraszali bo okazało się ze to firma zajmująca się recyclingiem i te substancje są tam używane .
bDyZJQMP
permanentny
3 lata temu
Za mało.Powinno być z 10 -20 miliardów złotych za rok.Przy tych karuzelach,przy takiej ilości słupów, przy takim łapówkarstwie w Polsce u lekarzy,sędziów,w urzędach wojewódzkich, miast i gmin, w nadleśnictwach, w obrotach ziemią rolną/przekwalifikowanie/ na wyższych uczelniach w ministerstwach to stanowczo za mało!
Alpc
3 lata temu
Kiedy skonfiskujesz p. Posłanki Arciszewska- M za niepłacenie długu ponad 5 mln w SKOK, czyżby swoich nie karano
...
Następna strona