Notowania

W sześć miesięcy zabezpieczyli majątek wart pół miliarda. Ziobro chwali się walką z przestępcami

W ciągu pięciu lat pięciokrotnie zwiększyła się kwota majątku, którą zabezpieczają śledczy w związku z prowadzonymi postępowaniami - policzył Zbigniew Ziobro. Minister sprawiedliwości i prokurator generalny chwalił się w poniedziałek efektami prac podległych mu instytucji.

Podziel się
Dodaj komentarz
(EAST NEWS)
Coraz wyższa kwota majątku zabezpieczonego przez prokuraturę daje wymierne korzyści dla państwa i ma bardzo negatywne skutki dla przestępców - zapewnia Zbigniew Ziobro.

W ciągu pięciu lat pięciokrotnie zwiększyła się kwota majątku, którą zabezpieczają śledczy w związku z prowadzonymi postępowaniami - policzył Zbigniew Ziobro. Minister Sprawiedliwości i Prokurator Generalny chwalił się w poniedziałek efektami prac podległych mu instytucji.

Jak podał Ziobro, w pierwszym półroczu 2012 roku prokuratura w związku z postępowaniami dotyczącymi oszustw gospodarczych zabezpieczyła majątek wart 100 mln złotych. Natomiast w pierwszym półroczu 2017 roku kwota ta zwiększyła się do pół miliarda złotych. - To ma swoje bardzo wymierne korzyści dla państwa i bardzo negatywne skutki dla przestępców - zapewnił.

Ziobro dodał, że od marca 2016 roku w sumie zabezpieczono już majątek wart ponad miliard złotych.

Od 27 kwietnia bieżącego roku obowiązują nowe przepisy dotyczące tak zwanej konfiskaty rozszerzonej. W myśl nowych zasad majątki oszustów, którzy dorobili się popełniając przestępstwa, są konfiskowane. Mowa między innymi o samochodach, jachtach czy willach.

Zobacz też, kto ma największe oszczędności:

Ziobro wymienił, że w tej chwili prokuratura przejęła już między innymi luksusowego Mercedesa-AMG S63 wartego 3 miliony złotych i awionetkę.

Tagi: zbigniew ziobro, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
20-11-2017

PolakTo jest bardzo dobre ! taki minister co nie kradnie to skarb . Dobrze że banda ZŁODZIEI jest na aucie bo by Polski już nawet TEORETYCZNIE nie … Czytaj całość

20-11-2017

SKOKIA gdzie SKOKI,? formacja znana już na całym świecie z przekrętów?

21-11-2017

MirekChwalic to bedzie sie mogl jak skonfiskuje majatek najwiekszego zlodzieja w Polsce, niejakiego Rydzyka Tadeusza, a jego samego wsadzi za kratki na … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (70)