Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Zmiany w zarządzie Związku Banków Polskich. Włodzimierz Kiciński nowym wiceprezesem

Zmiany w zarządzie Związku Banków Polskich. Włodzimierz Kiciński nowym wiceprezesem

Włodzimierz Kiciński, wiceprezes ZBP Fot. Szymon Łaszewski/PAP
Włodzimierz Kiciński, wiceprezes ZBP

Włodzimierz Kiciński został nowym wiceprezesem Związku Banków Polskich, zastąpił na tym stanowisku Mieczysława Groszka. Taką decyzję podjęto podczas czwartkowego XXX Walnego Zgromadzenia ZBP. Prezesem Związku pozostaje Krzysztof Pietraszkiewicz.

Z komunikatu wydanego przez Związek Banków Polskich po Walnym Zgromadzeniu wynika, że na swoim stanowisku pozostał nie tylko Pietraszkiewicz, który kieruje ZBP od 2003 roku, ale także wiceprezes Jerzy Bańka, który pełni tę funkcję od 2011 roku.

Po 6 latach wiceprezesem przestał być natomiast Mieczysław Groszek, który nie kandydował do nowego zarządu. Jego miejsce zajął Włodzimierz Kiciński, który, jak wynika z komunikatu, jest "doświadczonym menedżerem bankowym".

"Karierę zawodową rozpoczął jako dyrektor departamentu zagranicznego w NBP i brał udział w negocjacjach Polski z Klubem Londyńskim i Klubem Paryskim w zakresie redukcji zadłużenia. Z sektorem bankowym związany od 1995 r." - czytamy w komunikacie ZBP.

W latach 2002-2011 Kiciński pełnił funkcję prezesa zarządu Nordea Bank Polska, a w tym czasie zasiadał również w organach kierowniczych Związku Banków Polskich. Przed wyborem na wiceprezesa ZBP był kuratorem w Banku BPS oraz członkiem Komisji Etyki Bankowej Związku Banków Polskich.

Walne Zgromadzenie dokonało też wyboru nowej Rady Związku Banków Polskich.

banki, pap, gospodarka, zbp, kadry, spółka
PAP
Czytaj także
Polecane galerie
ggyurt
2017-04-25 22:03
Gdzie ta zmiana ? A co to za koło ? Nic ważnego
kicik
2017-04-20 20:04
Taki kici,kici.