Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Jacek Bereźnicki
|

Zmiany w zarządzie Związku Banków Polskich. Włodzimierz Kiciński nowym wiceprezesem

2
Podziel się:

Na swoim stanowisku pozostał nie tylko Pietraszkiewicz, który kieruje ZBP od 2003 roku, ale także wiceprezes Jerzy Bańka, który pełni tę funkcję od 2011 roku.

Włodzimierz Kiciński, wiceprezes ZBP
Włodzimierz Kiciński, wiceprezes ZBP (Szymon Łaszewski/PAP)

Włodzimierz Kiciński został nowym wiceprezesem Związku Banków Polskich, zastąpił na tym stanowisku Mieczysława Groszka. Taką decyzję podjęto podczas czwartkowego XXX Walnego Zgromadzenia ZBP. Prezesem Związku pozostaje Krzysztof Pietraszkiewicz.

Z komunikatu wydanego przez Związek Banków Polskich po Walnym Zgromadzeniu wynika, że na swoim stanowisku pozostał nie tylko Pietraszkiewicz, który kieruje ZBP od 2003 roku, ale także wiceprezes Jerzy Bańka, który pełni tę funkcję od 2011 roku.

Po 6 latach wiceprezesem przestał być natomiast Mieczysław Groszek, który nie kandydował do nowego zarządu. Jego miejsce zajął Włodzimierz Kiciński, który, jak wynika z komunikatu, jest "doświadczonym menedżerem bankowym".

"Karierę zawodową rozpoczął jako dyrektor departamentu zagranicznego w NBP i brał udział w negocjacjach Polski z Klubem Londyńskim i Klubem Paryskim w zakresie redukcji zadłużenia. Z sektorem bankowym związany od 1995 r." - czytamy w komunikacie ZBP.

W latach 2002-2011 Kiciński pełnił funkcję prezesa zarządu Nordea Bank Polska, a w tym czasie zasiadał również w organach kierowniczych Związku Banków Polskich. Przed wyborem na wiceprezesa ZBP był kuratorem w Banku BPS oraz członkiem Komisji Etyki Bankowej Związku Banków Polskich.

Walne Zgromadzenie dokonało też wyboru nowej Rady Związku Banków Polskich.

gospodarka
banki
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(2)
ggyurt
7 lat temu
Gdzie ta zmiana ? A co to za koło ? Nic ważnego
kicik
7 lat temu
Taki kici,kici.