Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Zima na drogach. Sprawdź, gdzie jest najgorzej

0
Podziel się:

Śnieg pada niemal w całym kraju, bo aż w 11 województwach.

Zima na drogach. Sprawdź, gdzie jest najgorzej
(PAP/Wojciech Pacewicz)
bEUHvfiZ

Podlasie, Lubelszczyzna, Pomorze i Podbeskidzie. W tych częściach kraju kierowcy mogą się liczyć z utrudnieniami spowodowanymi przez pogodę. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad informuje, że choć arterie są przejezdne, miejscami jest ślisko bądź zalega błoto pośniegowe.

Śliskość występuje głównie na drodze krajowej numer 69 między Bielsko-Białą na Żywcem, oraz na jej ekspresowym odcinku między Lalikami a granicą ze Słowacją w Zwardoniu.

Na Podlasiu problemy mogą mieć kierowcy jadący na Białoruś. Ślisko jest na _ 65 _ od Knyszyna aż do przejścia w Bobrownikach. Taka sama sytuacja na podlaskim odcinku krajowej _ 8 _ z Warszawy. Problemy są od południowej granicy województwa aż do Korycina na północ od Białegostoku. Z samej stolicy Podlasia ciężko jedzie się do Zabłudowa.

bEUHvfjb

Podobnie jest między Zambrowem a Brańskiem na drodze 66 oraz na znacznym odcinku drogi 63 od granicy województwa w Czyżewie do Łomży.

Błoto pośniegowe możemy spotkać na Pomorzu - w rejonie Słupska na drodze krajowej numer 6 oraz na _ 20 _ między Żukowem a Gdynią. Podobny problem mają kierowcy na Lubelszczyźnie - między innymi na 100-kilometrowym odcinku drogi 74 od Gorajca do przejścia z Ukrainą w Zosinie.

Utrudnienia także dla wyjeżdżających z Lublina do Lubartowa drogą krajową numer 19, oraz do Łęcznej krajową _ 82 _. Błoto pośniegowe także na Dolnym Śląsku - na trasie numer 33 między Kłodzkiem a granicą z Czechami.

Śnieg pada niemal w całym kraju, bo aż w 11 województwach.

bEUHvfjh

Co z pogoda w najbliższym czasie?

Jak informuje IMGW, od Półwyspu Iberyjskiego po Skandynawię pogodę kształtuje wyż znad Irlandii. Pozostałe obszary kontynentu znajdują się w zasięgu niżów znad Włoch i Rosji. Polska południowa jest na skraju niżu znad Włoch, nad pozostałym obszarem kraju od zachodu rozbudowuje się klin wyżu znad Irlandii. Z północy napływa mroźna arktyczna masa powietrza. Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1005 hPa i będzie powoli rosło.

W niedzielę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, na zachodzie gdzieniegdzie rozpogodzenia. Miejscami, zwłaszcza na północy i na wschodzie, opady śniegu. Temperatura maksymalna od -7 st. C, -5 st. C, na południu i wschodzie do 0 st. C, -2 st. C na północnym zachodzie, nad morzem około 1 st. C. Wiatr z kierunków północnych, słaby, na wybrzeżu i wysoko w Karpatach umiarkowany, okresami dość silny, w porywach do 60 km/h, powodujący zawieje śnieżne. Na szczytach Sudetów wiatr dość silny i silny, w porywach do 100 km/h, powodujący zawieje i zamiecie śnieżne.

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, miejscami, zwłaszcza na Kaszubach, Żuławach, Kujawach i w górach, opady śniegu. Temperatura minimalna od -12 st. C, -10 st. C na południu i na wschodzie do -6 st. C, -4 st. C na północnym zachodzie, nad samym morzem około -3 st. C. Wiatr na wybrzeżu z kierunków zachodnich, później północnych, umiarkowany, porywisty. Na pozostałym obszarze wiatr słaby, zmienny z przewagą kierunków północnych. Wysoko w górach wiatr dość silny i silny, w porywach do 80 km/h, powodujący zawieje i zamiecie śnieżne.

bEUHvfji

W dzień zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, miejscami, zwłaszcza na Pomorzu i na południu opady śniegu. Temperatura maksymalna od -8 st. C, -6 st. C na wschodzie i w kotlinach górskich do -2 st. C, -1 st. C na zachodzie, na wybrzeżu około 1 st. C. Wiatr z kierunków północnych, słaby, nad morzem umiarkowany i dość silny, porywisty, powodujący zawieje śnieżne. Wysoko w górach wiatr dość silny i silny, w porywach do 80 km/h, powodujący zawieje i zamiecie śnieżne.

W Warszawie w niedzielę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami słabe opady śniegu. Temperatura maksymalna -6 st. C. Wiatr słaby, północny i północno-wschodni.

W nocy zachmurzenie na ogół duże, chwilami możliwe słabe opady śniegu. Temperatura minimalna -8 st. C. Wiatr słaby, zmienny. W poniedziałek zachmurzenie przeważnie duże, okresami możliwe słabe opady śniegu. Temperatura maksymalna -5 st. C. Wiatr słaby, północno-wschodni.

Czytaj więcej w Money.pl

bEUHvfjC
wiadomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)