Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Polacy inwestują w złoto. Mennica Polska podała zaskakujące dane

52
Podziel się:

Mennica Polska sprzedała w trzecim kwartale 5,5 tysiące sztabek złota o wadze 1g i trzy tysiące o masie 5 gramów. To daje wzrost o odpowiednio 1000 i 230 procent rok do roku. Sprzedaż produktów inwestycyjnych wzrosła o jedną trzecią.

Polacy inwestują w złoto. Mennica Polska podała zaskakujące dane

Mennica Polska sprzedała w trzecim kwartale 5,5 tysiące sztabek złota o wadze 1g i trzy tysiące o masie 5 gramów. To daje wzrost o odpowiednio 1000 i 230 procent rok do roku. Sprzedaż produktów inwestycyjnych wzrosła w tym roku o jedną trzecią.

Mennica Polska, jako jedyny producent sztabek złota inwestycyjnego i największy dystrybutor detaliczny na polskim rynku zanotowała ponad 33-procentowy wzrost rok do roku sprzedaży produktów inwestycyjnych w okresie trzech kwartałów 2016 r.

- W samym trzecim kwartale spółka sprzedała 5500 sztabek o wadze 1g, względem 550 w analogicznym okresie 2015 roku (wzrost o 1000 proc.). Jeśli natomiast chodzi o sztabki o masie 5g, w trzecim kwartale br. sprzedaliśmy 3000 sztuk, względem 1300 sztuk w tym samym okresie 2015 roku (wzrost o 230 proc.) - poinformowała Bassani-Prusik, dyrektor działu produktów inwestycyjnych Mennica Polska od 1766.

Według komunikatu Mennicy Polskiej, na popyt na rynku złota duży wpływ ma m. in. sytuacja polityczno-gospodarcza na świecie. Na początku 2016 r. ceny złota kształtowały się na stabilnym, niskim poziomie 1 097 dolarów za uncję. Dopiero z początkiem lutego złoty kruszec znacznie zyskał na wartości, powodując ożywienie w sprzedaży produktów inwestycyjnych.

Najdrożej za uncję płacono na początku lipca, kiedy kurs wyniósł 1366,25 dolarów dolarów. Od tego okresu do końca trzeciego kwartału 2016 roku można było zauważyć stabilizację cen. Obecnie uncja złota wyceniana jest na 1279 dolarów za uncję.

Notowania złota

Mennica Polska jest czołowym producentem monet i numizmatów w Polsce i Europie. Realizuje również inwestycje deweloperskie w Warszawie. Akcje spółki są notowane na GPW od kwietnia 1998 r.

giełda
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(52)
franz
2 lata temu
proszę nie używać pojęcia "polska" przy mennicy bo nie jest polska
zyga
7 lat temu
Kupić łatwo, ale kto je odkupi i za ile?
DD
7 lat temu
20,5kg zlota sprzedali, szału nie ma :) Ale złoto zawsze warto mieć, jak kogoś stać
Marek
7 lat temu
To zdumiewające, ze sztabki Mennicy Polskiej się rozchodzą. Nie należy ona bowiem do LBMA - organizcji zrzeszającej godnych zaufania producentów sztabek i monet. Inwestuję systematycznie w złoto fizyczne - na wypadek "globalnego resetu" albo po prostu katastrofy życiowej. Nigdy bym nie kupił sztabki czy monety, ktorej nie można z łatwością sprzedac na całym świecie.
B52100
7 lat temu
coś wisi w powietrzu
...
Następna strona