Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Zmiany dopiero będą. Na razie wszyscy ministrowie zachowują stanowiska, potrójna rola Morawieckiego

Zmiany dopiero będą. Na razie wszyscy ministrowie zachowują stanowiska, potrójna rola Morawieckiego

Zaprzysiężenie rządu premiera Morawieckiego. Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Zaprzysiężenie rządu premiera Morawieckiego.

Mateusz Morawiecki, obejmując stanowisko premiera, pozostaje szefem resortów rozwoju i finansów. W jego gabinecie stanowiska zachowują także wszyscy pozostali ministrowie rządu Beaty Szydło. Rekonstrukcja rządu tak naprawdę dopiero się rozpoczyna.

Zupełny brak zmian w składzie rady ministrów zaskoczył obserwatorów. Nie sprawdziły się także przewidywania dotyczące zmian na stanowiskach poszczególnych resortów.

Prezydent Andrzej Duda, który przemówił po nominacjach ministerialnych, wyjaśnił, że premier Morawiecki wybrał kontynuację pracy z dotychczasowymi ministrami, a zmiany zostaną wprowadzone później.

"Nowy Premier Mateusz Morawiecki podjął decyzję, że chce pracować z dotychczasową Radą Ministrów, zanim zdecyduje się dokonać jakichkolwiek zmian - powiedział prezydent. - Bardzo szanuję tę decyzję - dodał.

"Co to zmiana jeśli w rządzie wciąż jest Macierewicz, Waszczykowski, Szyszko, Błaszczak, Ziobro, Zaleska?" - pyta retorycznie Ryszard Petru, były szef Nowoczesnej.

Jeszcze godzinę wcześniej Petru pisał, że "Morawiecki, wchodząc do rządu na funkcje premiera, zmieni układ sił w PiS".

"To nie będzie już tak jak za B. Szydło. Próba zagarnięcia centrum sceny politycznej może wymusić na skrajnej prawicy powstanie nowego ugrupowania" - pisał polityk.

"Jako że weszliśmy w okres świąteczno-noworoczny PiS zafundował Polakom szopkę i żłóbek jednocześnie" - pisze z kolei Sławomi Neumann z Platformy Obywatelskiej.

"Szopka nazywana potocznie rekonstrukcją rządu. Żłóbek, a właściwie żłób, bo odwołani/powołani ministrowie dostaną dodatkowo 3-miesięczne odprawy!" - zaznaczył.

"Innymi słowy Mateusz Morawiecki został zaprzysiężony na premiera rządu Beaty Szydło..." - skomentował Michał Szułdrzyński z "Rzeczpospolitej".

Money.pl
Czytaj także
Polecane galerie
hanba polszo HANBA!
2017-12-12 18:52
"suweren" jest tepy wiec nie pomysli ze CALA MASKARADA Z ODWOLYWANIEM I POWOLYWANIEM tej szopki zwanej "rzadem" TYLKO PO TO

ABY FRAJERZY KTORZY SIE BURZYLI NA PODWYZKI TEGO nierzadu TERAZ ZABULILI I TO DUZO

WIECEJ BO UZYWAJAC TAKIEGO WYBIEGU POWYPLACAJA SOBIE 2 X TRZYKROTNE POBORY !!!!!

no bo w koncu po rozwaleniu demokracji nalezy im sie mega premia ty tepy sprzedajny "suwerenie" !!!!!
obywatel
2017-12-12 18:34
PIS prostych obywateli ma w "nosie".
aladela
2017-12-12 05:31
to byla wielka parodia pisowskiej rekonstrukcji władzy.przedstawienie żałosne i przygnebiajace kolejny raz wystawiajace polskę na pośmiewisko świata i okolicy.
Pokaż wszystkie komentarze (9)