Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Znana przyczyna katastrofy Virgin Galactic

0
Podziel się:

To na razie wstępne ustalenia, a jak ocenia prowadząca badania amerykańska Narodowa Rada Bezpieczeństwa Transportu, dochodzenie może potrwać rok.

Znana przyczyna katastrofy Virgin Galactic
(PAP/EPA)
bEKWsWrp

System wspomagający wchodzenie statku kosmicznego do atmosfery stał się powodem katastrofy SpaceShipTwo. Według śledczych badających wypadek, w którym zginął jeden pilot, mechanizm zadziałał zbyt szybko.

Już teraz wiadomo, że wcześniejsze domysły wskazujące na usterkę w nowym silniku nie znalazły potwierdzenia w faktach. Zarówno sam silnik jak i system paliwowy nie mają śladów eksplozji - orzekli śledczy.

To na razie wstępne ustalenia, a jak ocenia prowadząca badania amerykańska Narodowa Rada Bezpieczeństwa Transportu, dochodzenie może potrwać nawet rok.

bEKWsWrr
Zobacz także: Zobacz, jak doszło do katastrofy kosmicznej taksówki:

W katastrofie zginął jeden pilot, drugi został ciężko ranny. SpaceShipTwo firmy Virgin Galactic ma w przyszłości wozić turystów na krótkie wycieczki do granic kosmosu, na wysokość ponad stu kilometrów.

Pierwsze komercyjne loty miały odbyć się w przyszłym roku, ale zdaniem niektórych obserwatorów katastrofa samolotu zacznie opóźni te plany.

bEKWsWrx
Czytaj więcej w Money.pl
Branson zszokowany rozbiciem SpaceShipTwo Fotograf Ken Brown, który był świadkiem katastrofy powiedział, że SpaceShipTwo eksplodował, gdy został odczepiony od samolotu, który wynosił go na dużą wysokość.
Katastrofa statku kosmicznego miliardera Na rozpoczęcie lotów SpaceShipTwo oczekuje ponad 600 osób, które zapłaciły za bilety po 250 tys. dolarów.
Co się stało ze statkiem kosmicznym? Będziemy uczyć się na błędach - powiedział Richard Branson w sobotę przed spotkaniem ze swymi współpracownikami na pustyni Mojave w Kalifornii.
bEKWsWrS
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)