Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac. Hubert : Orzechowski
|

Znany adwokat, podejrzany w sprawie reprywatyzacji, na wolności

13
Podziel się

Robert N., mecenas wyspecjalizowany w reprywatyzacji gruntów przejętych dekretem Bieruta, opuszcza areszt. Wszystko dzięki wielkiej kaucji.

Chmielna 70 - działka, o odzyskanie której walczył Robert N.
Chmielna 70 - działka, o odzyskanie której walczył Robert N. (EAST NEWS)
bEhDUBnp

To pokłosie decyzji wrocławskiego sądu sprzed czterech dni. Sędziowie zadecydowali, że przebywający w areszcie od stycznia 2017 r. adwokat będzie mógł wyjść na wolność, o ile zapłaci kaucję w wysokości miliona złotych.

I tak, jak podaje Radio Zet, stało się dzisiaj.

bEhDUBnr

Wcześniej N. dla swoich klientów wywalczył ok. 96 mln zł. Wszystko dzięki sprawom reprywatyzacyjnym, w których występował jako pełnomocnik.

Zobacz także: Jan Śpiewak: PiS i PO mają wspólne interesy w Warszawie

Jego „kariera” potknęła się na reprywatyzacji słynnej działki na ulicy Chmielnej 70 w Warszawie. Przed wojną stała tam kilkupiętrowa czynszówka, obecnie to zielony teren obok Pałacu Kultury. Okazało się jednak, że działka przed wojną należała do obywatela Danii. Tymczasem Polska podpisała z tym krajem jedną z umów indemnizacyjnych. Obywatele Danii dostali więc od polskiego rządu odszkodowania za znacjonalizowane terenu.

bEhDUBnx

Robert N. został zatrzymany z zarzutem wręczenia łapówki w sprawie reprywatyzacji Chmielnej 70. Prokuratura chciała przedłużenia jego aresztu, podobnie jak i innych podejrzanych w tej sprawie.

Ale sąd mógł go potraktować łagodniej, gdyż współpracuje z prokuraturą. Przyznał się także do części stawianych zarzutów korupcyjnych.

W areszcie pozostanie za to Jakub R., były urzędnik warszawskiego Biura Gospodarki Nieruchomościami, oraz jego matka. R. jest oskarżony o wzięcie łapówki w wysokości 12,3 mln zł.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEhDUBnS
KOMENTARZE
(13)
kol90
3 lata temu
Czyli wychodzi że obecnie jest 11 mln zł do przodu !
JG
3 lata temu
Wszyscy obywatele są równi wobec prawa,nikt z PEŁO nie pyskuje bo wypuszczają złodzieja przestępcę,za kasę ,panie Budka KŁANIA SIĘ KONSTYTUCJA
gdsfgsg
3 lata temu
pomrocznosc jasną niech wymysli.
bEhDUBnT
KOZIOŁ
3 lata temu
należy zapytac czy pieniądze pochodziły z legalnego zarobku bo jak podatki zapłacone i wykazane dochody stosowne do zapłaty to rozumiem a jak nie wiadomo skąd to bardzo podejrzane -- kto komu idzie na rękę!!!!!
osa
3 lata temu
kruk krukowi oka nie wykole !