Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Żona posła PiS tłumaczy się z handlu w niedzielę w swoim sklepie

16
Podziel się:

Luiza Kossakowska, żona posła PiS Wojciecha Kossakowskiego, w niedzielę otworzyła sklep monopolowy w Ełku. W wydanym oświadczeniu zaprzecza, by za ladą tego dnia stała jej pracownica. Sprawę bada Okręgowy Inspektorat Pracy w Olsztynie.

Żona posła Kossakowskiego deklaruje, że w jej sklepie nie było w niedzielę pracownicy
Żona posła Kossakowskiego deklaruje, że w jej sklepie nie było w niedzielę pracownicy (WP)

Kossakowska przesłała oświadczenie olsztyńskiej "Gazecie Wyborczej". Powołując się w nim na ustawę, przypomina, że jako właścicielka sklepu, miała prawo stanąć za ladą. Zaprzecza jednocześnie, że tego dnia była tam też jej pracownica. Dowodem na to mają być m.in. nagrania z monitoringu.

Jak wynika z relacji reportera Wirtualnej Polski, oprócz żony posła, która obsługiwała klientów, w sklepie była też ekspedientka. Nie chciała rozmawiać o tym, dlaczego monopolowy jest otwarty.

Zobacz także: Zakaz handlu w niedziele. OPZZ: ta ustawa to wsparcie dla firm kombinujących i źle płacących:

Jak dowiedział się portal money.pl, Okręgowy Inspektorat Pracy w Olsztynie w niedzielę wysłał do sklepu urzędnika. Inspektor pojawił się tam także w poniedziałek, miał rozmawiać z właścicielką sklepu.

OIP poinformowała, że "czynności kontrolne planowane są jeszcze przez kilka dni".

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(16)
nie tylko kac...
5 lata temu
chce zarobić. Tylko że inni zarabiają uczciwą pracą.
rozsądny
6 lat temu
I do tego oszukuje na VAT-cie !!!
Tedi
6 lat temu
PiS dojna zmiana...jeszcze dziś brzmią mi w uszach słowa Adriana ojczyznę dojna racz nam zwrócić panie...takiej obłudy kłamstwa kretactwa i złodziejstwa jakie jest teraz nie było nigdy..
Tak będzie
6 lat temu
W innych sklepach mandaty były wystawiane na miejscu, a tu będzie jak z wypadkiem p. premier, aż ludzie przestaną się interesować lub ukarają klienta, bo kupował w niedzielę
Ja
6 lat temu
Zasada PiS brzmi tak-oni kradli(PO), to nam też wolno