Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Jacek Frączyk
|

ZUS zapłaci tylko ćwierć miliarda za obsługę systemu. Comarch wygrał z Asseco

10
Podziel się:

Comarch podpisał umowę z ZUS. Obsłuży cały system informatyczny zakładu przez najbliższe cztery lata. Dostanie za to nie więcej niż 242 mln zł. O połowę mniej niż poprzednia firma.

ZUS zaoszczędzi na wyborze nowej firmy obsługującej system informatyczny
ZUS zaoszczędzi na wyborze nowej firmy obsługującej system informatyczny (Agencja Gazeta)

Obecnie tzw. Kompleksowy System Informatyczny ZUS obsługuje spółka Asseco Poland. Zresztą kiedyś go sama stworzyła za olbrzymie pieniądze. Wkrótce ZUS i Asseco czeka rozstanie. Co najmniej na cztery lata.

Comarch wygrał z Asseco w przetargu i podpisał umowę. Jej przedmiotem są usługi utrzymania i serwisu systemu. Comarch będzie pełnił też rolę integratora.

"Łączna wysokość wynagrodzenia należnego konsorcjum z tytułu realizacji przedmiotu umowy nie przekroczy kwoty brutto w wysokości 242 033 004 zł" - napisano w komunikacie.

Zobacz także: Zobacz również: ZUS - mniejszy dla biednych, ale nie większy dla bogatych?

- Dzięki wygranej Comarchu koszt utrzymania KSI ZUS spadnie o ponad połowę - mówiła po ogłoszeniu wyniku przetargu miesiąc temu PAP prezes ZUS prof. Gertruda Uścińska. Według niej, po raz pierwszy w historii można było mówić o realnej konkurencji w przetargu.

Comarch będzie odpowiedzialny za utrzymanie systemu przez kolejne cztery lata, ale dopiero po okresie przejściowym.

- Wraz z podpisaniem umowy rozpoczyna się okres przejściowy, w czasie którego przygotowana zostanie i uzgodniona z ZUS koncepcja przejęcia zadań, według której Comarch będzie przejmował usługi od obecnego dostawcy, a rozpoczęcie świadczenia usług nastąpi najpóźniej 12 miesięcy od dnia zawarcia umowy - podała spółka.

Umowa wygasa z chwilą wyczerpania limitu wynagrodzenia brutto należnego konsorcjum. Łączna wysokość kar umownych naliczonych z tytułów wskazanych w umowie nie może przekroczyć 50 proc. wynagrodzenia brutto.

Comarch informował już w połowie listopada ub.r. o wyborze jako najkorzystniejszej w przetargu ZUS na usługi wsparcia i utrzymania systemu informatycznego.

telekomunikacja
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(10)
PC
5 lata temu
Toż to straszne gnioty są a nie systemy, skoro prowadzenie rachunków dla około 5 milionów emerytów kosztuje 250 milionów złotych. Czyli 50 złotych za emeryta.
Pablo
5 lata temu
No to teraz się zacznie. To jakby fso przejęło prawa do tesli i robili je w Polsce :)
Rako ptako
5 lata temu
O matko, zaczęli oszczędzać .
niosącykagane...
5 lata temu
No to życzę szczęścia. Jeżeli to będzie wyglądać tak, jak ich stworzony dziennik lekcyjny - bubel nad bublami- to niczego dobrego nie wróżę.
Wir
5 lata temu
A pan Filipiak zubozal.Tylko patrzec jak teraz zubozeje ZUS.