Notowania

Przejdź na

ZUS zapłaci tylko ćwierć miliarda za obsługę systemu. Comarch wygrał z Asseco

Comarch podpisał umowę z ZUS. Obsłuży cały system informatyczny zakładu przez najbliższe cztery lata. Dostanie za to nie więcej niż 242 mln zł. O połowę mniej niż poprzednia firma.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Agencja Gazeta)
ZUS zaoszczędzi na wyborze nowej firmy obsługującej system informatyczny

Obecnie tzw. Kompleksowy System Informatyczny ZUS obsługuje spółka Asseco Poland. Zresztą kiedyś go sama stworzyła za olbrzymie pieniądze. Wkrótce ZUS i Asseco czeka rozstanie. Co najmniej na cztery lata.

Comarch wygrał z Asseco w przetargu i podpisał umowę. Jej przedmiotem są usługi utrzymania i serwisu systemu. Comarch będzie pełnił też rolę integratora.

"Łączna wysokość wynagrodzenia należnego konsorcjum z tytułu realizacji przedmiotu umowy nie przekroczy kwoty brutto w wysokości 242 033 004 zł" - napisano w komunikacie.

Zobacz również: ZUS - mniejszy dla biednych, ale nie większy dla bogatych?

- Dzięki wygranej Comarchu koszt utrzymania KSI ZUS spadnie o ponad połowę - mówiła po ogłoszeniu wyniku przetargu miesiąc temu PAP prezes ZUS prof. Gertruda Uścińska. Według niej, po raz pierwszy w historii można było mówić o realnej konkurencji w przetargu.

Comarch będzie odpowiedzialny za utrzymanie systemu przez kolejne cztery lata, ale dopiero po okresie przejściowym.

- Wraz z podpisaniem umowy rozpoczyna się okres przejściowy, w czasie którego przygotowana zostanie i uzgodniona z ZUS koncepcja przejęcia zadań, według której Comarch będzie przejmował usługi od obecnego dostawcy, a rozpoczęcie świadczenia usług nastąpi najpóźniej 12 miesięcy od dnia zawarcia umowy - podała spółka.

Umowa wygasa z chwilą wyczerpania limitu wynagrodzenia brutto należnego konsorcjum. Łączna wysokość kar umownych naliczonych z tytułów wskazanych w umowie nie może przekroczyć 50 proc. wynagrodzenia brutto.

Comarch informował już w połowie listopada ub.r. o wyborze jako najkorzystniejszej w przetargu ZUS na usługi wsparcia i utrzymania systemu informatycznego.

Tagi: comarch, telekomunikacja, acp, cmr, giełda, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
02-03-2018

Piotr S.Znam kilku kolesi, którzy pracują w Comarchu. Straszne łajzy.

02-03-2018

JolalojalnaAsseco to byly prokom czyli pan Krauze, ktory dorobil sia majatku na kontraktach panstwowych. PZU, ZUS itp. Bardzo dobrze ze Commarch go wygryzł

02-03-2018

oloCo mi za różnica kto mnie okrada , skoro i tak okrada.

Rozwiń komentarze (10)