Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Związkowcy po spotkaniu: nie opuścimy budynku

1
Podziel się:
Związkowcy po spotkaniu: nie opuścimy budynku
(Jan BIELECKI)

- Po poniedziałkowym spotkaniu Zespołu Trójstronnego ds. Ochrony Zdrowia kilku przedstawicieli NSZZ "Solidarność" zapowiedziało, że pozostaną w gmachu resortu zdrowia. Jak mówią, nie wyjdą bez możliwości poinformowania premier o problemach pracowników ochrony zdrowia.

Przewodnicząca Krajowego Sekretariatu Ochrony Zdrowia NSZZ Maria Ochman (na zdjęciu) powiedziała, że pozostanie kilkuosobowej delegacji NSZZ "Solidarność" w budynku resortu to próba zwrócenia uwagi na wciąż nierozwiązane, mimo zapowiedzi i obietnic zmian, problemy ochrony zdrowia.

Pytana, jak długo przedstawiciele NSZZ "Solidarność" planują pozostać w budynku MZ odpowiedziała: "Na pewno nie wyjdziemy stąd bez takiej możliwości, żebyśmy poinformowali o tym, co się dzieje - i w ministerstwie, i w naszych sprawach - panią premier".

W środę związkowcy wystosowali do premier Beaty Szydło pismo, w którym również prosili o pilne spotkanie w sprawie problemów polskiej służby zdrowia.

Resort zdrowia potwierdził, że poniedziałkowe spotkanie ze związkowcami się zakończyło.

NSZZ "Solidarność" w poniedziałek wydała komunikat, w którym podkreślono: "Mamy pełną świadomość, że po ośmiu latach dewastacyjnej polityki kolejnych rządów PO-PSL nie nastąpi radykalna zmiana na lepsze. Nie formułujemy postulatów niemożliwych do realizacji - oczekujemy jedynie realizacji programu wyborczego Prawa i Sprawiedliwości oraz obietnic złożonych naszemu środowisku w expose pani premier".

Związkowcy domagają się podwyżki wynagrodzeń wszystkich pracowników zatrudnionych w placówkach ochrony zdrowia i "radykalnego przyspieszenia" prac nad ustawą o minimalnym wynagrodzeniu w ochronie zdrowia.

Chcą także przygotowania i uchwalenia ustawy o sieci szpitali, zwiększenia finansowania Państwowego Ratownictwa Medycznego oraz utrzymania dotychczasowych zadań Państwowej Inspekcji Sanitarnej.

Zespół Trójstronny ds. Ochrony Zdrowia działa od lutego 2005 r. Z powodów organizacyjnych i merytorycznych umiejscowiony jest przy Ministerstwie Zdrowia, które zapewnia jego obsługę w formie sekretariatu. Zadaniem Zespołu jest wypracowanie wspólnego stanowiska w sprawach ważnych z punktu widzenia interesów pracowników i pracodawców, w zakresie obszaru obejmującego ochronę zdrowia.

kraj
zdrowie
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(1)
60+
8 lat temu
Problemy przcownikow ochrony zdrowia , a problemy pacjentow korzystajacych i oplacajacych skladki na sluzbe zdrowia, Roczne kolejki do specjalistow, na rehabilitacje , badania szczegolowe np. rezonans ,Lekarze . pielegniarki dorabiaja na prywatnych przyjeciach , a my biedni emeryci z 850 zl musimy placic albo wegetowac . Ci lucie nie strajkuja , bo nie maja zdrowia i tylu sil , niewspominajac o dojezdzie do Warszawy.