Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Związkowcy zbrojeniówki żądają wyjaśnień

0
Podziel się:

Związki zawodowe z zakładów w Mielcu i Świdniku chcą wyjaśnień, dlaczego w przetargu na śmigłowce nie wybrano maszyn produkowanych w ich zakładach.

Związkowcy zbrojeniówki żądają wyjaśnień
(materiały prasowe PZL-Świdnik)
bESwjAMR

MON broni się i powtarza, że wygrała najlepsza oferta przedstawiona przez francuski koncern.
Roman Jakim, przewodniczący Komisji Międzyzakładowej w WSK PZL Rzeszów mówił w radiowej Jedynce, że strona społeczna nie ma dostępu do szczegółowych informacji na temat przetargu.

Wiceminister obrony narodowej Czesław Mroczek podkreśla, że wszystko jest jasne. Zarówno Amerykanie produkujący śmigłowce w Mielcu, jak i Włosi, którzy są właścicielami zakładu w Świdniku, przedstawili propozycje niespełniające kryterium przetargu.

bESwjAMT

Wiceminister Mroczek uważa, że zakłady w Mielcu oraz w Świdniku mogą wystąpić na drogę sądową zamiast podsycać atmosferę podejrzliwości.

W ramach kontraktu Airbus Helicopters ma dostarczyć 34 specjalistyczne śmigłowce. Wartość zamówienia to około 13 miliardów złotych.

W sumie Ministerstwo Obrony Narodowej ma zamiar zakupić pięćdziesiąt maszyn, które będą dostarczone w ciągu najbliższych dwóch lat.

Czytaj więcej w Money.pl
"Oferta PZL Mielec nie spełniała wymogów" Resort obrony zapewnia, że przegrana Black Hawka w przetargu "nie podważa w niczym zalet tej maszyny".
Związkowcy z PZL-Świdnik organizują marsz Marsz ma być milczący, "dla zamanifestowania tego, że polski interes narodowy powinien być dla rządzących ponad wszystko inne" - głosi apel związkowców.
Airbus Helicopters zbuduje fabrykę w Polsce Szanse na nową inwestycję mają Łódź oraz Radom.
bESwjANu
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)