Notowania

Sektor bankowy z najsłabszym kwartałem od lat. Złote czasy już minęły

Banki zamykają placówki i zwalniają pracowników, ale mimo to pierwszy kwartał był dla nich najgorszy od siedmiu lat.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Piotr Jedzura/REPORTER)

Banki zamykają placówki i zwalniają pracowników. Pierwszy kwartał tego roku był dla nich najgorszy od siedmiu lat.

Choć banki nadal są jednym z największych pracodawców w kraju i zatrudniają dwa razy więcej osób niż górnictwo, to złote czasy pracownicy już dawno mają za sobą - pisze "Puls Biznesu". Globalne trendy w bankowości związane z cięciami zatrudnienia i zamykaniem oddziałów powoli, ale nieubłaganie docierają bowiem do Polski.

Według Komisji Nadzoru Finansowego na koniec pierwszego kwartału w sektorze pracowało 167 tys. osób, czyli o 3 tys. mniej niż w marcu 2016 r. Jak czytamy we wtorkowym wydaniu gazety, od szczytu w 2011 r., kiedy banki zatrudniały rekordową liczbę pracowników, ubyło już blisko 10 tys. etatów.

Banki tną etaty oraz redukują sieć w związku ze stopniową zmianą zachowań klientów, którzy rzadziej niż w poprzednich latach odwiedzają oddziały. Coraz częściej za to korzystają z bankowości mobilnej i internetowej.

Cięcia kosztów wynikają też z konieczności dostosowania biznesu do niskich stóp procentowych, które mocno wpływają na przychody banków.

Pod kreską zakończył pierwsze trzy miesiące tego roku Getin, który opublikował wyniki we wtorek. Straty należącego do biznesmena Leszka Czarneckiego Getin Noble Banku wzrosły do prawie 100 mln zł.

Tagi: zyski banków, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze, banki
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
17-05-2017

Wachnicki Jarosław PawełPiS rozkłada kraj . Moim zdaniem ten kto rządzi odpowiada za złą sytuację gospodarczą w kraju

16-05-2017

TomaszBankom grozi bankructwo przez niepohamowaną pazerność prezesów, którzy kasują co miesiąc kilkaset tysięcy złotych. Ileż to trzeba zebrać odsetek od … Czytaj całość

16-05-2017

Marekludzie saami odchodzą bo maja dość naciagania klientów na kredyty ile mozna wydzwaniac do tych samych klientów, i ten mobing przyzwyczajeni do duzych … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (67)