Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. KB
|

Sasin: przepisy o rekompensatach za podwyżki prądu będą w czerwcu

25
Podziel się:

W rozmowie z Polskim Radiem wicepremier Jacek Sasin zapowiedział, że projekt ustawy dotyczącej rekompensat za podwyżki prądu dla najuboższych pojawi się już w czerwcu.

Sasin: przepisy o rekompensatach za podwyżki prądu będą w czerwcu
Według wicepremiera Sasina bez powołania Narodowej Agencji Bezpieczeństwa Energetycznego (NABE), rachunki za prąd rosłyby lawinowo". (stock.adobe)

"Według mojej wiedzy Ministerstwo Klimatu w czerwcu ma zaprezentować konkretne rozwiązania, które przełożą się na ustawowe gwarancje rekompensat dla wszystkich, którzy ich potrzebują" - wskazał w rozmowie z Polskim Radiem wicepremier Sasin.

Dodał, że resort klimatu cały czas pracuje nad przygotowaniem propozycji z racjonalnymi rozwiązaniami polegającymi na tym, że wsparcie trafi do osób potrzebujących, które faktycznie najbardziej odczuły te podwyżki.

Sasin podkreślił, że powoływana właśnie Narodowa Agencja Bezpieczeństwa Energetycznego zajmie się wypracowaniem takich mechanizmów, żeby można też było dopłacać do produkcji energii tak, aby jej cena dla końcowego odbiorcy nie była zbyt wysoka.

Zobacz także: Wysoka inflacja, a NBP nie reaguje. Prof. Belka: To agenda PiS, nie chce zaszkodzić rządowi

16 kwietnia br. Ministerstwo Aktywów Państwowych złożyło wniosek o wpisanie do wykazu prac rządu programu transformacji sektora elektroenergetycznego.

Zakłada on, że do Narodowej Agencji Bezpieczeństwa Energetycznego trafią węglowe źródła energii.

Jak wskazał kilka dni później Sasin, "bez powołania Narodowej Agencji Bezpieczeństwa Energetycznego (NABE), rachunki za prąd rosłyby lawinowo".

Jak informował we wrześniu ubiegłego roku Sasin, jego resort przygotował projekt ustawy wprowadzający rekompensaty za podwyżki prądu; zastrzegł, że rekompensaty będą wtedy, kiedy zdecyduje o tym rząd.

Ministerstwo Finansów oszacowało, że zmiany te pogorszyłyby wynik sektora finansów publicznych o 2,4 mld zł w 2021 r.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(25)
pisiorek
rok temu
Przy nierządach zjednoczonej korytem prawicy ciemna maso będziesz się ślinić na widok żarówki jak pies Pawłowa. zupa z brukwi będzie luksusem.
aka
rok temu
Fiśnięty kraj katolików nawiedzonych. pis cofnie ten zacofany kraj do lat 80 - siątych. I BARDZO DOBRZE.
ewa
rok temu
W zeszłym roku płaciłam za prąd 104 zł miesięcznie, teraz 140 zł. To chyba prawie 50%? Nawyków nie zmieniłam
Użytkownik en...
rok temu
Przepisy dotyczące ubóstwa energetycznego, czyli dopłat do energii już istnieją - patrz Ustawa Prawo Energetyczne, ale trzeba czymś się wykazać. Zdrowia Wszystkim Życzę.
Zagłoba
rok temu
TO SA BREDNIE ŚWIERZE JA OSOBIŚCIE SASINOWI NIE WIERZE=ON JESZCZE JAKOS NIC MADREGO NIE ZROBIŁ TYLKO WYKONUJE POLECENIA INNYCH I ZA NICH KIEDYS BEDZIE SIEDZIAŁ ZA MARNOTRASTWO I DEFRAUDOWANIE PIENIEDZY
...
Następna strona