Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
ANA
|

Więcej chętnych do wojska. Liczba rekrutów wzrosła o 40 proc.

187
Podziel się:

Do zawodowej służby wojskowej wstąpiło w pierwszym półroczu 2021 roku ok. 5 tys. żołnierzy - o dwie piąte więcej niż przed rokiem.

Więcej chętnych do wojska. Liczba rekrutów wzrosła o 40 proc.
(Pixabay)
bEDQUyuZ

"W I półroczu 2021 roku do zawodowej służby wojskowej powołano aż o 42 proc. więcej rekrutów niż w tym samym okresie 2020 roku" - napisał szef MON w sobotę na Twitterze.

"Ta liczba przekłada się na około 5 tys. nowych żołnierzy i najwyższy dotychczas poziom powołań" – dodał.

Przypomniał też, że żołnierzom zawodowym oprócz uposażenia przysługują także dodatki, świadczenia należą się także ochotnikom odbywającym służbę przygotowawczą, umożliwiającą wstąpienie do wojska.

bEDQUyvb
Zobacz także: Dorsz z przyłowu, mimo zakazu. Ekspertka: Nie można tego jeść

Jedną ze zmian wprowadzonych przez MON w ubiegłym roku w ramach uproszczenia rekrutacji było skrócenie służby przygotowawczej.

bEDQUyvh

- Wiemy dokładnie, co dzieje się na wschód od naszych granic, znamy te zagrożenia. Wiemy też, że ostatnio nasi sojusznicy zdecydowali o budowie Nord Stream 2, a więc gazociągu, który nie ma charakteru biznesowego, tylko polityczny – powiedział w sobotę szef MON, cytowany przez PAP.

- Więc decyzja rządu PiS jest taka, że Polska się zbroi poprzez zwiększanie liczebności Wojska Polskiego, kupowanie nowoczesnego sprzętu. To jest odpowiedź na zagrożenia dotyczące naszego bezpieczeństwa, naszego rozwoju – dodał.

Jak podkreślił, liczebność wojsk operacyjnych przekroczyła 111 tys. Cel to minimum 250 tysięcy żołnierzy wojsk operacyjnych oraz 50 tys. żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEDQUyvC
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(187)
PL01
2 miesiące temu
Chyba w 2020 Roku hhehehhh i ilu zwolniono
wwo
2 miesiące temu
To z braku poczucia stabilizacji i bezpieczeństwa. Ludzie, którzy nie mogą znaleźć sobie pewnego, stałego zajęcia idą do armii, która wykarmi, wyposaży, zaplanuje ścieżke kariery i wcześniejszą emeryturę bez względu na zawirowania na innych rynkach. Taki "wróbel w garści" po prostu i tyle..
Astra
2 miesiące temu
10/10
bEDQUyvD
Green
2 miesiące temu
Dobrze Błaszczak gada!
hiho
2 miesiące temu
zakupić kosy, sierpy i siekiery !!!
...
Następna strona