Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. WS
|
aktualizacja

Wielka Brytania jak Polska? Tego obawia się Partia Pracy

13
Podziel się:

– Nie czuję się komfortowo z trajektorią, która wkrótce sprawi, że Wielka Brytania zostanie wyprzedzona przez Polskę. Nie jestem też gotów zaakceptować tego, co oznaczałyby konsekwencje tej porażki – mówił lider opozycji Keir Starmer.

Wielka Brytania jak Polska? Tego obawia się Partia Pracy
Lider Partii Pracy przestrzegał, że Wielka Brytania niedługo zostanie wyprzedzona przez Polskę (GETTY, Bloomberg)

Lider opozycji Keir Starmer oskarżył konserwatystów o to, że Wielka Brytania została przez nich postawiona w "niskopłatnej, wysokopodatkowej pętli zagłady", podaje Politico.

Starmer przed wyborami obiecuje, że dzięki swojej partii Wielka Brytania osiągnie najwyższy trwały wzrost w grupie krajów G7. Podkreślił, że gospodarka brytyjska nie musi pozostać w tyle za polską, co według niektórych komentatorów może stać się do końca dekady. Analiza przeprowadzona przez partię miała pokazać, że Bułgaria i Rumunia mogą również wyprzedzić Wielką Brytanię, jeśli obecne trendy nie zmienią się do 2040 roku.

Zdaniem analityków partii przy obecnych trendach PKB per capita w Wielkiej Brytanii będzie o około 600 dolarów niższy niż w Polsce do 2030 roku.

– Brytyjczycy zostają w tyle, podczas gdy nasi europejscy sąsiedzi się bogacą, zarówno na wschodzie, jak i w krajach takich jak Francja i Niemcy – powiedział Starmer.

Potrzeba planu

W rozmowie z BBC Keir powiedział, że jego głównym zmartwieniem jest to, że Wielka Brytania ma wielki potencjał i talent, ale nie odnotowuje wzrostu gospodarczego, który jest potrzebny.

Kier powtórzył, że jego partia nie przystąpi do jednolitego rynku europejskiego ani do Unii Celnej, ale powiedział, że chce wykorzystać "każdą okazję" do zawarcia umów handlowych z krajami na całym świecie – podaje BBC.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(13)
num
rok temu
Akurat tu ma rację ale ogólnie jest to wilk w owczej skórze, nie jest Laburzystą, jakiś kolejny Toni, który zniszczył UK masową migracją i wojną w Iraku. UK podobnie jak Polska nie ma pardii godnej zaufania.
alex
rok temu
Oczywiście,że w Polsce,żyje się ludziom coraz lepiej.Ale pewna część społeczeństwa, Będzie mówić że jest coraz gorzej. Na pewno jest część ludzi,którzy mają ciężką sytuację z własnej i nie własnej winy.Ale tak jest w każdym kraju.Nawet w tym najbogatszym.
qwe
rok temu
w Polsce jest bardzo źle i on straszy, że u nich będzie tak samo źle jak u nas jak nie zepną pośladów a nie, że u nas jest tak dobrze.
123
rok temu
Coś w tym jest. W 2005 r. pracowałem w UK na stanowisku robotniczym. Mój zarobek, bez nadgodzin, był 7 razy wyższy, niż w tamtym okresie w Polsce. Teraz w tej samej firmie, w której pracowałem ukazało się ogłoszenie o pracę, na takie samo stanowisko jak pracowałem wiele lat temu i wynagrodzenie jest tylko 2,1 razy większe, aniżeli moje wynagrodzenie w Polsce. Stanowisko w Polsce jest porównywalne do tego w UK.
albert
rok temu
niestety nasza gospodarka jest w fatalnym stanie, tyle osob musi zamykać biznesy albo robić czystki wśród pracowników, mnie przed tym uratował jedynie faktoring