Notowania

Wieże Kaczyńskiego mogły powstać. Decyzja prezydenta Warszawy uchylona

Prezydent Warszawy odmawiając spółce Srebrna w 2018 roku zgody na budowę wieżowców "rażąco naruszył prawo". Samorządowe Kolegium Odwoławcze właśnie uchyliło tę decyzję i przesłało do ponownego rozpatrzenia.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
(Fot: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER)

O decyzji SKO poinformowała "Rzeczpospolita", powołując się na prezesa Kolegium Tomasza Podlejskiego.

Przypomnijmy, że Srebrna wnioskowała o wydanie tak zwanej "wuzetki" dla swojej inwestycji. Chodziło o biurowce przy ul. Srebrnej 16. Wniosek został jednak odrzucony w listopadzie 2018 roku.

Miasto uznało, że na tej działce można zbudować obiekt o wysokości maksymalnie do 35 metrów. Srebrna chciała, by było to prawie 3 razy tyle.

Obejrzyj: Taśmy Kaczyńskiego. Prezes PiS powinien zostać przesłuchany?

Jeszcze w listopadzie spółka zaskarżyła decyzję do Samorządowego Kolegium Odwoławczego. Teraz okazuje się, że ten organ przyznał rację Srebrnej. Trzej członkowie składu SKO byli w tej sprawie jednomyślni.

Taśmy Kaczyńskiego. "Wyborcza" publikuje fakturę

Jak mówi "Rz" Tomasz Podlejski, szef SKO, decyzja została podjęta przedwcześnie. Bazowała bowiem na błędnych danych. Przede wszystkim miała nieaktualny plan zabudowy, bo aż z 2013 roku. Ponadto błędnie uznano, że front inwestycji ma być przy ulicy Srebrnej. W rzeczywistości wejście miałoby być od ulicy Wroniej.

Sprawę "taśm Kaczyńskiego" nagłośniła "Gazeta Wyborcza"
"Taśmy Kaczyńskiego". Nowy sondaż

Kwestia wież pojawiła się w nagraniach rozmów Jarosława Kaczyńskiego z Geraldem Birgfellnerem, które kilka tygodni temu opublikowała "Gazeta Wyborcza".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: srebrna, wieże kaczyńskiego, taśmy kaczyńskiego, gospodarka, wiadomości
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
23-04-2019

piachten bezczelnie perfekcyjny złodziej powinien odejść w niebyt. Jeżeli budowlańcy będą tak okoradani jak członek rodziny to pozwów będzie więcej.

23-04-2019

Wiadomo kto.OSZUST!!!!! ZŁODZIEJ!!!!! OSZUST!!!!! ZŁODZIEJ!!!!! OSZUST!!!!! ZŁODZIEJ!!!!! OSZUST!!!!! ZŁODZIEJ!!!!! OSZUST!!!!! ZŁODZIEJ!!!!! OSZUST!!!!! … Czytaj całość

23-04-2019

jojowieże pod nazwą jacek i placek ?

Rozwiń komentarze (204)