Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wieże Kaczyńskiego mogły powstać. Decyzja prezydenta Warszawy uchylona

204
Podziel się:

Prezydent Warszawy odmawiając spółce Srebrna w 2018 roku zgody na budowę wieżowców "rażąco naruszył prawo". Samorządowe Kolegium Odwoławcze właśnie uchyliło tę decyzję i przesłało do ponownego rozpatrzenia.

Wieże Kaczyńskiego mogły powstać. Decyzja prezydenta Warszawy uchylona
(East News, ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER)
bEJCCybp

O decyzji SKO poinformowała "Rzeczpospolita", powołując się na prezesa Kolegium Tomasza Podlejskiego.

Przypomnijmy, że Srebrna wnioskowała o wydanie tak zwanej "wuzetki" dla swojej inwestycji. Chodziło o biurowce przy ul. Srebrnej 16. Wniosek został jednak odrzucony w listopadzie 2018 roku.

Miasto uznało, że na tej działce można zbudować obiekt o wysokości maksymalnie do 35 metrów. Srebrna chciała, by było to prawie 3 razy tyle.

bEJCCybr
Zobacz także: Obejrzyj: Taśmy Kaczyńskiego. Prezes PiS powinien zostać przesłuchany?

Jeszcze w listopadzie spółka zaskarżyła decyzję do Samorządowego Kolegium Odwoławczego. Teraz okazuje się, że ten organ przyznał rację Srebrnej. Trzej członkowie składu SKO byli w tej sprawie jednomyślni.

bEJCCybx

Jak mówi "Rz" Tomasz Podlejski, szef SKO, decyzja została podjęta przedwcześnie. Bazowała bowiem na błędnych danych. Przede wszystkim miała nieaktualny plan zabudowy, bo aż z 2013 roku. Ponadto błędnie uznano, że front inwestycji ma być przy ulicy Srebrnej. W rzeczywistości wejście miałoby być od ulicy Wroniej.

Kwestia wież pojawiła się w nagraniach rozmów Jarosława Kaczyńskiego z Geraldem Birgfellnerem, które kilka tygodni temu opublikowała "Gazeta Wyborcza".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEJCCybS
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(204)
Zzz
2 lata temu
Pogonic pis raz na zawsze.
KTO TO
2 lata temu
BEZPRAWIE I STEROWANIE RĘCZNE KIEDYŚ SIĘ SKOŃCZY A WINNI TEGO MUSZĄ ZOSTAĆ UKARANI ---- LUDZIE PRZESTAŃCIE BAĆ SIĘ TEGO PANA Z DRABINKĄ !!!!!!!!!!!!! NIKT NIE JEST DOSKONAŁY I NIEOMYLNY -- ON TEŻ !!
jamci
2 lata temu
"decyzja prezydenta Warszawy została wydana przedwcześnie i z rażącym naruszeniem prawa. Wskazał także na uchybienia formalne" Konstytucja??
bEJCCybT
zapamiętajcie
2 lata temu
Prezydent Warszawy odmawiając spółce Srebrna w 2018 roku zgody na budowę wieżowców "rażąco naruszył prawo".
§.
2 lata temu
Tak bolszewia zlodzieje ida na zywca,bez pardonu,a ciemnota klaszcze.
...
Następna strona